05.05

"Piimahambad" teatrikohvikus

Reedel, 8. mail kell 17 avatakse Endla Teatrikohvikus Peterburi kunstniku Stas Kazimovi graafika näitus "Piimahambad".

Stas Kazimov (1979) on Peterburis elav ja töötav graafik, skulptor ja kunstikriitik. Ta on lõpetanud Peterburi Pedagoogilise Ülikooli kujutava kunsti erialal. Kazimov on osalenud rohkem kui sajal grupi-ja isikunäitusel nii Venemaal kui mujal maailmas ning tema töid võib leida erinevatest kunstikogudest, sh Riiklik Ermitaaži muuseum Peterburis, Norfolki muuseum USA-s, Gliwice muuseum Poolas, Brunico graafika muuseum Itaalias jne.

2001. aastal võitis Kazimov Nortfolki (USA) III  Rahvusvahelise minigraafika võistluse peapreemia. Aastatel 2006 ja 2013 on teda tunnustatud Venemaa riikliku kultuuriministreeriumi stipendiumiga. Kazimov on Peterburi kunstnike liidu liige ning kuulub rahvusvahelisse Kunstikriitikute liitu (AIS).

Endla Teatrikohvikus saab näha ligi sadat linoollõiget, mille formaat on 5x5 cm. Tööde süžeeks on kunstnikule omaselt  ümbritseva keskkonna, inimeste, muljete fikseerimine. Kazimov näitusest: „Tänu väikesele formaadile on töid võimalik kiiresti joonistada ja graveerida. Tööd on nii pisikesed nagu laste piimahambad. Samas võib nedest graafilistest lehtedest „jäävhammastena“ välja kasvada ka suuremaid ja keerulisemaid teosed.“

Näitus jääb avatuks 30. juunini.