30.07

Reet Kromel Band Jazzklubis 1. augustil

Reet Kromel – laul, klaver
Tiit Saluveer – klaver

Ree-koori looja muusika ja dirigent Reet Kromel on saanud oma muusikalise hariduse Eestis, kus ta õppis koorijuhtimist ja laulu. Professionaalne lavategevus lauljana sai alguse aastal 1983, mil temast sai legendaarse menuansambli “Laine” vokalist. Hiljem on ta teinud suurepärast koostööd erinevate tuntud jazzmuusikutega nagu Helmuth Aniko, Toivo Unt, Aldo Meristo, Arvo Pilliroog, Are Jaama, Urmas Lattikas, Sven Kullerkupp, Raul Vaigla ja teised. Ajavahemikul 1989-1991 andnud edukaid kontserte Moskva jazzi virtuooside Alexander Fischeri (trompet) ja Daniel Krameriga (klaver).

Reet on osa võtnud paljudest jazziüritustest ja festivalidest. Ta on osalenud mitmel korral Tallinnas Jazzkaarel ning esinenud Pärnu Fiesta Internationalil, Arhangelski, Peterburi, Murmanski, Riia, Klaipeda, Donetski, Tbilisi, Minski, Kaasani jazzifestivalidel. Võtnud osa pikkadest kontsertturneedest koos juudisoost pianisti Gregory Fine’i ja tema trioga. Esinenud jazzipäevadel North Yorkshire’is, Wimbledonis ja Bognoris (Inglismaal) ning 2000. aastal osalenud kontserttuuril Houstonis ja Galvestonis Texases (USA).

Eestis on Reet Kromel tuntud eelkõige kontsertlaulja ja plaadistusartistina, kelle stiililine skaala ulatub tehnilisest scatlaulust kuni õhkõrna lüürikani. Ta on laia haardega muusik ja interpreet, kes on esitanud muusikat jazzist popini.

Esitatavas kavas on palju rahvusvaheliselt tuntud jazziklassikat, sambasid, swinge ja ballaade, sekka ka mõni eesti autor (A. Jaama, jt.).