26.06

SUVITA ENDLAS! Suvehooaeg Pärnus ja Kaelase mõisas

Endla jätkab ainukese Eesti teatrina traditsiooni mängida suvehooaja jooksul teatrimajas läbi kogu repertuaar11. juulist kuni 16. augustini saab nautida publiku lemmiklavastusi „Kõik naistest“ ja „Boyband“, Madis Kalmeti poeetilist „Kahe lugu“, Eesti teatri aastaauhindade galal tunnustuse pälvinud lavastust „Mandel ja merihobu“ jt. Pere nooremaid ootavad lavastuste „Põrrr…!!!“ ning „Peeter Paan ja Valge Lind Wendy“ tegelased. Kaelase mõisa pargis etendub tormlev ja tunglev suvelavastus „Werther“. 24. juulil tuleb Suure saali lavale uurimus armastusest „Midagi tõelist“.

Piletid Piletimaailmast ja Piletilevist


„Werther“ Kaelase mõisa pargis

Endla noorem põlvkond toob suvelavastusena publiku ette maailmaklassikal põhineva teose nooruslikust idealismist ja esmakogemuste erksusest. Pärast „Noore Wertheri kannatuste“ ilmumist on vallandunud tõeline Wertheri-palavik. Kirjastuse poolt saadetud Johann saabub Wahlheimi ning kohtub tegelaste prototüüpidega, et välja selgitada, mis tegelikult juhtus. Olevik põimub stseenidega minevikus, milles avaneb Wertheri kirglik elujanu ning võimatu armastus juba Albertiga kihlatud Lotte vastu. Iga külaelaniku mälestuskillu abil jõutakse nimitegelase mõistmisele lähemale. Seistes valiku ees, kas jääda mugavusstsooni või võtta risk, on idealistlikud noored igal ajal sarnased. Nad põlevad soovist muuta maailma, astuda kodanliku mugavuse vastu, avardada piire ja viia ellu suuri ideid. Lavastaja Laura Mets ning näitlejad Sander Rebane, Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp, Karl Edgar Tammi küsivad, kuidas elada sama kirglikult ja sisemise põlemisega, ent seejuures pääseda Wertheri saatusest. „Werther“ etendub tänavu juulis kaunis Kaelase mõisa pargis vaid kümnel korral. Esietendus 11. juulil 2015.

Piletid ja lisainfo

 

Midagi tõelist“

Enn Keerd toob 24. juulil Endla teatri Suure saali lavale uurimuse armastusest. KuigiTom Stoppard ei ole armastusest kuigi palju kirjutanud, on filmide „Anna Karenina“ ja „Armunud Shakespeare“ stsenaariumi autoril teema vastu sügav huvi. Tema näidend „Midagi tõelist“ uurib, mis jääb järele siis, kui suhtest kaob kirg ja uudsus. Kuidas jääda truuks ja tulla toime armukadedusega? Kui palju katsumusi kannatab välja tõeline armastus? Kas tõelist armastust on üldse olemas? Üllatuslike käänakutega armastusloo lisaväärtuseks on vaimukad dialoogid muusika, kirjanduse ja teatri teemadel. Pinget lisab mehe loojanatuuri igavene ihalus luua midagi ainulaadset, midagi suurt. Midagi tõelist! Osades Kadri Adamson, Ago Anderson, Ireen Kennik, Priit Loog, Meelis Rämmeld, Nora Vahenurm, Laura-Retti Laos ja Mihkel Kallaste.

Piletid ja lisainfo