15.11

"Take Two – Take Five" täna Endla Jazzklubis

15. novembril kell 21.30 astub Endla Jazzklubis üles Tõnu Naissoo klahvpillidel ning Olavi Oismann klarnetil ning sopran- ja tenorsaksofonil. 

Olavi Oismann on Eesti üks andekamaid saksofoniste-klarnetiste, kes on õppinud Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Aleksander Rjabovi käe all. Ta on osalenud paljudes projektides ja ansamblites- Compromise Blue, Airi Allvee ansambel ning orkestrites Estonian Dream Big Band ja Politsei- ja Piirivalveorkester.

Tõnu Naissoo on viimasel ajal esinenud ja andnud plaate välja peamiselt Jaapanis. Lisaks klaverile on tema lemmikistrumentideks ka Hammond-orel ja süntesaatorid. Valdab paljusid jazz-žanre, mida kokkuvõtvalt võiks nimetada lihtsalt kaasaegseks jazziks.

Kontserdi kava on koostatud eeskätt USA jazzinstrumentalistide kompositsioonidest. Siin on esindatud saksofonistid-heliloojad Wayne Shorter ja Joe Henderson, pianistid-heliloojad Thelonious Monk ja Bill Evans. Lisaks veel mõned nimed, kes on ehk vähem tuntud laiemale publikule. Duo esitab ka töötlusi tuntud jazzstandarditest.

Sissepääs kontserdile prii!