29.10

Kolm uudist Teatrigaleriilt

Reedel, 2. novembril kell 17.00 avab Carmen Lansberg Endla Teatrigalerii Sammassaalis oma näituse „Muliseb“.

Carmen Lansberg on lõpetanud Eesti Humanitaarinstituudi kultuuriteaduste erialal, täiendanud end vahetusüliõpilasena Rooma Kaunite Kunstide Akadeemias ning praktikal käinud Londonis ja San Franciscos. 2010. a. kaitses Lansberg Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna maalikunsti osakonnas bakalaureuse kraadi. Ta on osalenud näitustel alates 2007. a. Näitust on kunstnik kirjeldanud järgnevalt: „Näitus koosneb joonistustest, millega  tegelen regulaarselt ja maalidest, mis valmisid  2012. aastal. Maalid sündisid osaliselt Pärnus, kuhu ma kevadel paariks kuuks elama naasesin. Joonistusi olen osaliselt näidanud Haapsalu Linnagaleriis näitusel "Seikluspilte  meilt ja mujalt" 2011. aastal ning maale käesoleval aastal Tallinnas Hobusepea  Galeriis näitusel "Iha tundmatu subjekt". "Muliseb" on näitus, kus teosed jutustavad "maa ja ilma kokku". Joonistused on seiklusjutud erinevatest maailmadest ja tundmatutest sfääridest. Maalid on lugu inimeseks saamisest, muutumisest ja arenemisest. Ka tööde vorm on mulisev. Maalid on orgaaniliste ja liikuvate, muutuvate kujunditega. Koloriidilt justkui keemialabori katseklaasides kokku monteeritud. Kuna näitus on üleval teatris, kohas, mis on loodud lugude jutustamiseks,  on põnev mõelda, kuidas need lood kohtuvad.“ Näitus jääb avatuks 29. novembrini 2012. Avamisel saab näha kunstniku näituseteemalist performance`it.

 01.-29.novembrini saab Teatrikohvikus ja Küüni koridoris viimast korda näha Kaili Viidase ja Kalle Veesaare teatraalset fotoseiklust läbi kunstiajaloo „Armastusega End(l)ale“, mida on aasta jooksul menukalt eksponeeritud kümnekonnas Eesti linnas. Novembri lõpus saavad mullusel oksjonil näituse töid omandanud kunstisõbrad oma ostud lõpuks kätte, nii et huvilistel on tõepoolest viimane võimalus suurt huvi tekitanud väljapanekuga tutvuda.

 Reedel 26.oktoobril Endlas peetud kunstioksjonil, kus osta sai näitusel „Koolkonnad“ väljas olnud kunstiteoseid, omandati alghinnaga kolm tööd: Pallase koolkonda esindava Linda Kits-Mägi „Saaremaa maastik“, samuti pallaslase Lepo Mikko „Naisaktid õunapuu all“ ja Pärnuga seotud Koolkonna esindaja Pusa skulptuur „613“. Oksjoni korraldaja SA Endla Teater juhi Ain Roosti kinnitusel loodeti aktiivsemat kunstisõprade osalemist, aga traditsiooni jätkatakse ka edaspidi: „Oksjonide korraldamisest Endla ei loobu, aga ehk peame mõtlema näiteks selle toimumisaja üle.“