09.02

Teatrikinos uued Eesti filmid

Eesti filmiprogrammi raames näitame 23. veebruaril kell 19 suures saalis René Vilbre uut filmi "Klassikokkutulek" ning 6. märtsil kell 18 suures saalis Valentin Kuigi ja Manfred Vainokivi draamat "Perekonnavaled", mis on osaliselt filmitud Pärnus.
"Klassikokkutulek" räägib kolmest klassivennast, kes pärast 25 aasta möödumist kooli lõpetamisest asutavad end vastumeelselt kokkutulekule. Mart (Mait Malmsten), Toomas (Genka) ja Andres (Ago Anderson) on üsna tavalised tublid ja toredad mehepojad, kel elus kõik pealtnäha okei, aga ometi on eredaimad unistused jäänud kas saavutamata või vajunud kaugele unustuse hõlma. Et ennast argirattast korraks välja tõmmata otsustavad semud üritusele eelneval nädalavahetusel linna peale minna ja tunda end taas 18-aastastena. Ometi on nii maailm kui meeste füüsis pikkade aastatega kõvasti muutunud. Pole midagi naljakamat keskealistest meestest, kes püüavad meeleheitlikult olla nooremad, kui kere kannatab. Pole midagi kurvemat olukorrast, kus vaim on endiselt valmis, aga liha kipub järele andma. Pole seega sugugi üllatav, et Tallinna ööelus saab tol õhtul nii mõndagi piinlikku toimuma. Mis aga järgmisel päeval Mardi uhkest pidukõnest saab, miks Tom oma spermaanalüüsi ümbrikut avada ei julge ja millised uuendused on toimunud Andrese alukates, seda pead ise vaatama tulema.
Filmi režissöör on René Vilbre ning filmis mängivad Mait Malmsten, Ago Anderson, Genka, Maarja Jakobson, Ülle Lichtfeldt, Marika Korolev, Kadri Adamson, Ene Järvis, Mart Müürisepp, Märt Pius, Grete Klein, Kristiina-Hortensia Port jt.

"Perekonnavaled" tegevus toimub linnas, kus on professionaalne sümfooniaorkester, mille eesotsas seisab autoritaarne ja kindla käega dirigent Paul Levald, kes on juba aastaid ohjanud nii orkestrit kui ka suhteid peres. Dramaatiliste sündmuste tõttu tuleb Pauli tütremehel Egon Reil ootamatult juhtimine üle võtta. Lisaks orkestrisisestele pingetele pärandab äi Egonile koos dirigendikepi, võimu ja vastutusega ka oma keerulise minevikuga seotud saladused ja kohustused. Vanadest valedest kasvavad välja uued ning ühel hetkel Egon mõistab, et tõe väljatulek tooks kaasa tõelise kaose.
Filmi režissöörid on Valentin Kuik ja Mafred Vainokivi, osades Tambet Tuisk, Eva Koldits, Roman Baskin, Ülle Kaljuste, Tõnu Kark, Jaanika Arum, Laine Mägi, Anu Lamp jt. 

Kinopiletid on müügil Piletimaailmas ja Endla teatri kassas.

"Klassikokkutuleku" treiler: