28.04

Tervise saalis esietendub "Inimesed akendel"

Reedel, 28. aprillil esietendub Endla Tervise saalis ühe armastuse lugu „Inimesed akendel“. Lavastuse aluseks on Arvo Valtoni novell „Mustamäe armastus“, tegelasi kehastavad Endla noorimad näitlejad Saara Nüganen ja Ott Raidmets.  „Inimesed akendel“ lavastab Laura Mets, kunstnikuks on Maret Tamme.

Lavastuse tegelastest on naine ja mees, Maire Look ja Mihkel Jürimäe, kes elavad erinevates paneelmajades ning märkavad üksteist aknast välja vaatamas. Nende vahel süttiv armastus on korraga tavaline ja ebatavaline.

„Arvo Valton esitas aastal 1974 – see on 43 aastat tagasi – oma novelliga „Mustamäe armastus“ küsimuse, mis saab siis, kui poest piima ostmiseks ei pea olema enam teist inimest, kes seda müüb, kui muusika kuulamiseks ei pea muusik olema sinuga samas ruumis, kui raamatut saab ka lugeda ekraanilt, mis on tegelikult mitu tuhat raamatut. Nüüd me oleme sellesse Valtoni kirjeldatud maailma kohale jõudnud“, kirjeldab lavastaja Laura Mets lavastuse aluseks olevat novelli. „Kas midagi jääb siin puudu, igavesti igatsuseks? Kas silmadega saab elu ära elada? Kas meile piisab, kui teame, et saame teist inimest õhtul videos näha?“, küsib Laura Mets enne esietendust.

„Inimesed akendel“ on toodud algusest lõpuni välja Endla Tervise saalis, Pärnu Tervise ravispaa kultuurikeskuses Seedri tänav 6. Just selles saalis mängitakse mais, septembris ja oktoobris osa Endla repertuaarist, kuna teatri suurel laval algab mai alguses pool aastat kestev suurejooneline remont, mille käigus vahetatakse välja kogu lavatehnika. Lavastust mängitakse kevadel vaid viis korda.