10.12

"Tiiger, tiiger!" jõudis lavale

Kolmapäeval 12.12.12 oli Endlas kaks samanimelist esietendust. Donald Bisseti lastelugude ainetel valmis Küünis lastelavastus mudilastele ja suures saalis kooliealistele. Mõlemad kannavad pealkirja „Tiiger, tiiger!“Tekst ja lavastus Andres Noormetsalt, kunstnikud Maarja Noormets ja Kristina Lõuk (külalistena), videokunstnik Taavi Varm (külalisena), valguskujundaja Karmen Tellisaar, muusikaline kujundaja Feliks Kütt.
Osades Indrek Taalmaa, Ireen Kennik, Ago Anderson, Karin Tammaru, Triin Lepik, Lauri Kink.

 Briti näitleja, kunstnik ja lastekirjanik Donald Bisset (1910-1995) nimetas ise oma lastele kirjutatud lugusid „moodsateks muinaslugudeks“. Esmaesitlusele tuli enamik neist televisioonisaadetes ning alles hiljem hakkas Bisset lugusid ka kirja panema, illustreerima ja raamatutena välja andma. Kokku ilmus temalt ligi 40 raamatut, mille soe huumor teeb nende lugemise nauditavaks ka täiskasvanutele.
Bisseti hämmastav ja lastepärane fantaasia paneb elama ja tegutsema kõik meid ümbritseva – raudteejaamadest kuni pliiatsiga tehtud täpini, riisipudingust buldooserini –, samuti väljamõeldud olendid ja asjad ning isegi abstraktsioonid, nagu sünnipäev, mis elevandiperel kaduma on läinud, või pimedus, mis kartis autobusse.
Etendustes kõlab palju kaunist klassikalist muusikat, mille esitamiseks kasutavad näitlejad viisikandleid.