19.02

Tulekul on meeste nädal Endlas

Kuulutame Eesti Vabariigi aastapäeva nädala Endlas meeste nädalaks - 23. veebruaril kell 19 linastub suures saalis uus Eesti komöödia "Klassikokkutulek" ning  27. veebruaril esietendub suures saalis tõsine komöödia "Valged heteromehed". "Klassikokkutulek" räägib kolmest klassivennast, kes 25 aastat pärast kooli lõpetamist 
ennast vastumeelselt kokkutulekule asutavad. Ühe peaosalisena astub üles Ago Anderson ning väiksemas osas Kadri Adamson. Ago on lubanud ka linastusele ise kohale tulla ning pärast filmi lõppu saab tema käest küsimusi küsida.
Mänguline tögamine, sõbralikud maadlusmatšid, kiirtoit televiisori ees, plastikkuusk ning arvutimängud – sellised on jõulud ühes tavalises meesperes, mille isa on hiljuti lesestunud, üks keskealistest poegadest naisest lahutanud, teine tagasi lapsepõlvekoju kolinud ning kolmanda arusaam püsisuhtest tähendab kaht kuud sama naisega.  Esimesed ilma naiste ja lasteta ehk päris omapäi veedetavad pühad annavad aja ning võimaluse päriselt rääkida ja päriselt kuulata ning nii mureneb rõõmsa pealispinna alt nähtavale valgete heteromeeste tundlikum ja haavatavam külg. Aina enam vähemuste õiguste eest võitlevas ühiskonnas vaid näiliselt privilegeeritud, peavad nad oma koha eest seisma ja edu saavutama, ent ühtlasi selle pärast piinlikkust tundma. Young Jean Lee kirjutatud näidendi toob lavale Enn Keerdkunstnikuks on Marion Undusk, muusikaliseks kujundajaks Feliks Kütt. Laval Ago AndersonMeelis RämmeldSepo Seeman ja Raivo Rüütel.