02.05

Uued näitused Teatrigaleriis!

Täna, 2. mail kell 16 avatakse Endla Teatrikohviku I korrusel teatri kunstnik-dekoraatori Heli Laulu maalinäitus „Puud“. Lisaks näeb maikuus teatri Sammassaalis Kadi Kurema graafikanäitust "Tükitöö".

Endla kunstnik-dekoraator Heli Laul eksponeerib näitusel oma uuemaid segatehnikas maale, mille loomisel on pintsli asemel kasutatud hoopis kummispaatlit. Maale ühendavaks teemaks on puu – puu erinevates paikades, erinevatel aastaaegadel, erinevas meeleolus. „Minu jaoks on puud väga suure tähendusega, nad on minu energiaallikaks. Igal inimesel on kindlasti puudega mingi oma seos, kasvõi puu kui sooja andja talvel. Samas võiks vahel ka mõelda, kui palju me igal aastal puid põletame ja kui palju istutame,“ rääkis näituse teemast Heli Laul.

Kadi Kurema loomingut ülevaatav näitus sisaldab originaalgraafika kildudest kokku pandud mälestusi ja perekonnaalbumit, kohtumisi Pärnus ja sõprade portreesid. "Argise pealkirjaga näitus „Tükitöö“ sai nime tänu näitusesaalile, mis asub majas, kus samuti „tükkidega“ tegemist.  Sisulises mõttes pole tükitöö mõiste loojatele võõras. On kirjanikke, kes kuulutavad end kirjutavat vähemalt ühe lehekülje päevas. Kunstnikule tuleb kasuks end pidevate katsetustega koormata, et paremad palad selgineksid. Töö nagu iga teinegi," rääkis graafik Kadi Kurema.

Kadi Kurema näitus jääb avatuks 21. maini, Heli Laulu näitus kuni maikuu lõpuni.