20.01

Valley käsitöövaipade näitus on avatud 28. veebruarini

24. jaanuaril avati  Pärnus Endla Teatris OÜ Valley ja Endla Teatri koostöös käsitöövaipade näituse avamine. 

Näitusel eksponeeritakse vaibakunstnike Heleri Alexandra Sitsi ja Ruth Vasseli loomingut aastatest 2011-2013. Näituse avamisel võtavad sõna Valley OÜ-d esindav hr Aadu Juhkentaal ning taieste autorid Heleri Alexandra Sits ja Ruth Vassel. Seejärel on külalistel võimalus tutvuda kergete suupistete saatel näituse eksponaatidega.   

„Viimase nelja aasta jooksul on Valley OÜ esitlenud meie  loomingut Saksamaal Hannoveris toimuval iga-aastasel Domotexi messil ning pälvinud sellega märkimisväärset rahvusvahelist tähelepanu ja kiitust kvaliteetsele Eestimaisele toodangule. Näitusel esitleme Hannoveris eksponeeritud käsitöövaipu kõigist neljast aastast ning mitmeid teisi huvitavamaid teoseid viimaste aastate loomingust,” tutvustas Heleri Alexandra Sits.   

„Näituse värviküllastele fantaasiavaipadele lisavad maalähedast hõngu etno-teemalised vaibad ja kogu ekspositsiooni tasakaalustavad luuletused noorelt Tartu poeedilt Võike Kulmuselt,” lisas Ruth Vassel.   OÜ Valleyon tootnud käsitaftingvaipu alates 1996. aastast. Tegemist on valdavalt eritellimusel valminud naturaalsest materjalist käsitöövaipadega, mistõttu võib iga vaipa lugeda kordumatuks teoseks. Kuna enamus Valley OÜ eksklusiivsest toodangust eksporditakse Skandinaaviasse ja Lääne-Euroopasse, on Pärnus aset leidva näituse eesmärgiks tutvustada kodumaal valminud käsitööd ka kohalikule rahvale.  

Näitus on üleval 24.01-28.02.2014 Pärnus Endla Teatri Sammassaalis.   

Lisainfo: Heleri Alexandra Sits Disainer 
Valley OÜ 
Mob. 56 619 692 
heleri@valley.ee   

Ruth Vassel 
Kunstnik-kujundaja 
 Valley OÜ Tel. 
444 7789 
ruth@valley.ee