28.04

Viimased etendused Endla laval

Maikuus mängitakse veel viimast korda Endla teatri mängukavast lastelavastust "Sinilind", romantilist komöödiat "Uhkus ja eelarvamus", pseudoajaloolist põnevuslugu "Ballettmeister", dramaatilist komöödiat "Hüvastijätt juunis" ning armastuslugu "Esimesed suudlused".
6. mail on viimane võimalus näha kaunist muinasjuttu "Sinilind" Endla teatri laval. Eesti Teatriliit tõstis Salme Reegi nimelise aastaauhinna nominentide nimetamisel esile Ingo Normeti lavastuse "Sinilind" kunstnikutööd erakordse visuaalia loomisel. "Sinilind" kunstnik on Endla teatri peakunstnik Liina Unt. 

Loe lavastuse kohta ja osta piletid siit.

Kalju Komissarovi "Uhkus ja eelarvamus" on 19. sajandi Inglismaal hargnev romantiline lugu armastusest ja kommetest. Bennettite perekonna viis õde on harjunud kinnisideega, et tuleviku kindlustamiseks on tähtsaim leida jõukas abikaasa. Kui naabermõisa saabuvad suve veetma jõukad poissmehed härra Bingley ning härra Darcy, muutub õdede seni rahulik elu ühtäkki põnevaks ja kirglikuks. Viimast "Uhkus ja eelarvamus" etendust näeb Endla teatri laval 10. mail.


"Ballettmeister" on olnud Endla teatri laval juba alates 2009. aastast. Ago Andersonile omistati 2010. aastal rolli eest lavastuses "Ballettmeister" parima meesnäitleja Eesti teatri aastaauhind ning Urmas Vadile aastaauhind algupärase dramaturgia kategoorias. Tegemist on pseudoajaloolise põnevuslooga, mille sündmused viivad tagasi 1940. aastasse, kus taevas sirab kolm päikest....
Viimast korda on Andres Noormetsa "Ballettmeister" Endla teatri laval 16. mail.

Loe lavastuse kohta ja osta pilet siit

Andres Noormetsa "Hüvastijätt juunis" on sel kevadel lõpetava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 26. lennu viimane diplomilavastus. "Hüvastijätt juunis" räägib ülikooli lõpetavate inimeste valikutest, nende lootustest ja pettumistest, ja see kõik on nii kurb kui pööraselt naljakas. Viimaseid kordi näeb "Hüvastijätt juunis" veel 5.mail Tallinnas, 14.mail Viljandis ja 24.mail Endla teatris Pärnus.


"Esimesed suudlused" mängitakse 29.mail 110 ja viimast korda! Sepo Seeman ja Piret Laurimaa toovad vaatajate ette vaimuka, hella ja südantsoojendava armastusloo, mis saab alguse ühistest mängudest lapseeas ning kestab kustumatult üle kuuekümne aasta. Lisaks viimasele etendusele Pärnus, on võimalik "Esimesed suudlused" nautida ka Tallinnas 19.mail Draamateatris ning 21.mail Jõgeva linnas.