10.02

"Woyzeck" viimast korda laval

HENDRIK TOOMPERE käe all lavastunud „WOYZECK“ läheb pikemale puhkusele ning on sellel hooajal laval VIIMAST KORDA 14. veebruaril.

Lavastuse nimiosas mängib PRIIT LOOG, teistes osades KAILI VIIDAS, CARMEN MIKIVER, JAAN REKKOR, INDREK TAALMAA, AGO ANDERSON jt.

Hendrik Toompere kaasaegne tõlgendus Georg Büchneri näidendist on tragikoomiline lugu noorest mehest ja tema naisest. Samal ajal kui mees on sõjaväelisel välismissioonil, sünnitab naine perekonda lapse. Woyzecki kohanemisraskused tavaeluga tekitavad perekonnaelus pingeid. Lihtsalt armastusest ei piisa. Nii tuleb mehel rabada neljal erineval töökohal. Ta töötab juuksurina, teeb transporttöid, käib metsatöödel. Ta on valmis isegi oma tervise tööle ohvriks tooma, sest osaleb meditsiinilises eksperimendis, mis sunnib teda aasta aega raha eest ainult herneid sööma. Kuna mees on töö pärast nii palju kodunt ära, tekib naisel uusi austajaid. Tema juures hakkab kihlveo peale külas käima üks edukas puhkpilliorkestri juht. Woyzeck ei taha aga alla anda ja elus ainult pealtvaataja rolliga leppida, ka tema tahab kõike.

Piletid ja lisainfo: http://www.endla.ee/lavastused/repertuaaris/woyzeck