Reedel, 4. oktoobril 2019 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Andres Roots - kitarrid

Tartu bluusikitarrist Andres Roots esitleb  4. oktoobril soolokontserdiga Endla Jazzklubis oma vinüül-EP-d "Waiting Around", mis valmis Tartu tehases Vinyl Plant ning on esimene Eestis kohapeal toodetud 7-tolline heliplaat. Rootsi eelmine vinüül, 2016. aastal samuti Vinyl Plantis valminud LP "Roots Music", oli kõigi aegade esimene Eestis tehtud vinüülplaat üldse ning tõusis toona ka R2 Eesti albumitabeli tippu, pälvides Kuldse Plaadi auhinna.

Kui "Roots Music" oli varemilmunud muusikast kokku pandud kogumik, siis "Waiting Aroundi" jaoks salvestas Roots 7. juunil spetsiaalselt neli uut kitarripala. Üles võttis need Jaan Tamm, kes läinud kümnendil salvestas ka kõik Rootsi toonase trio Bullfrog Brown plaadid peale viimase, ning masteringi tegi Asko-Romé Altsoo, kellega Roots on samuti koostööd teinud Bullfrogi-aegadest peale.

"Keegi istub baari nurgas ja mängib kitarri. Sa ei kuule seda CD pealt. Kui sul on vinüül, siis kuuled ja tunned," arvas uuest plaadist kirjanik Mika Keränen, kes juhuse tahtel seda esimesena kuulis ning oma Facebooki-lehel kohe ka arvustada võttis. "Sellepärast mulle vinüül meeldib. Sellest järgmine ongi juba live-kontsert."

Mullu valiti Andres Roots Briti raadio Severn FM saate The Blues Hour kuulajate poolt Aasta Bluusimeheks ning tema viimane CD-album "Breakfast in September" tõusis talvel nii Suurbritannia kui Prantsusmaa raadiote enimmängitud bluusiplaatide esikümnesse, viies Rootsi ka ajakirja Blues in Britain märtsinumbri esikaanele.

Lisainfo:  http://www.andresroots.com/

(Fotograaf Alistair Mulhearn.)

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).