Noortele

NOORTESTUUDIO

Endla Noortestuudio alustas tegevust 2004. aasta sügisel. Selle esimesteks juhendajateks olid näitleja Piret Rauk ning näitleja ja lavastaja Enn Keerd. Pärast Pireti suundumist Kuressaare Linnateatrisse jätkas juhendamist Enn. Alates 2015. aastast on noortestuudio juhendajaks Endla Teatri loominguline juht Ingomar Vihmar.

Stuudio eesmärgiks seati noortele teatriõpetuse andmine ja igal aastal ühe noortelavastuse Endla lavale toomine. Esimene neist oli 14-aastase Sandra Sillaotsa ja 16-aastase Liisu Krassi kirjutatud „Sõbrapäev“ (2006), mis valiti välja Pärnu maakonna noortele väljakuulutatud dokumentalistikakonkursile „Mis toimub?“ laekunud materjalide hulgast.

Pärast seda esietendusid läti dramaturgi Ansels Kaugersi „Päikesetõus Volli juures“ (2007), Eva Koffi „Mirr“ (2008), Triinu Ojalo ja Laura-Marie Ojalo „Oma elu superstaarid“ (2009), Triinu Ojalo ja Katrin Maimiku „Mis valemiga?“ (2010), Eliis Vaiksaare „(H)ING“ (2011), Janika Maidle „Üle piiri“ (2012), Mari-Liis Pärna „Issi, tule vii mind kõrtsust kodu“ (2013), Mark Ravenhilli „Totaalselt sinust üle“ (2014) ja Miguel Mihura absurdikomöödia „Kolm torukübarat“ (2015). Kõigi lavastajaks oli Enn Keerd.

Ingomar Vihmari juhendatud stuudio noored on kaasa teinud Laura Metsa rännaklavastuses „See asi“ (2016) ning Ivar Põllu vabaõhulavastuses „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ (2016). Ingomari lavastatud August Kitzbergi „Libahunt“ (2017) oli nende esimene täispikk lavastus. 2017. aastal tõi trupp Kleer Maibaum-Vihmari juhendamisel välja William Shakespeare’i „Suveöö unenäost“ inspireeritud „Svueöö unenäo“. 2019. aastal esietendus Urmas Vadi sürreaalne komöödia „Elvis oli kapis“, mille lavastaja oli taas Ingomar Vihmar.

ÕPITOAD 

Endla Teater pakub erinevas vanuses koolilastele põnevaid hariduslikke õpitubasid. Õpitoad on mõeldud mõeldud gruppidele. Tellimiseks palun võtke ühendust noortetoo[at]endla.ee.

Pärnu koolidele, kes on liitunud programmiga „Pärnu linn kui õpikeskkond“, on õpitoad tasuta.

Programmi toetavad Pärnu Linnavalitsus ning Haridus- ja Teadusministeerium.  


Kostüümikujunduse ja stilistika kursusele, saab registreerida Pärnu Kunstide Kooli kaudu. Täpsem info https://kunstidekool.parnu.ee/erialad/

SOODUSTUS

Endla Teatris kehtib kultuurse õppija soodustus, mis võimaldab kõigil õpilastel, üliõpilastel ja õpetajatel 1 tund enne etenduse algust soetada teatri piletikassast sooduspilet, mis on -50% täishinnast.

Oluline teada:

  • Soodushinnaga pileti saab soetada vabade kohtade olemasolul ja see kehtib kõigile Endla Teatri etendustele.
  • Sooduspiletit ei saa soetada külalisetendustele ja soodustus ei kehti eelnevalt broneeritud piletitele.
  • Soodustuse saamiseks palume olla valmis piletikassas oma õppija/õpetaja staatust tõendama.

AITAN LAPSI

Aitan Lapsi on üks suuremaid heategevuskampaaniaid Eestis ning üks lihtsamaid võimalusi heategevuses osaleda. Meil kõigil on võimalik annetada Eesti vähekindlustatud lastele kultuurielamuste pakkumiseks. 

Ligi pooltele pakendiautomaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, piisab vaid pakendi tagastamisest.

Kogu annetatud raha läheb lastele teatrikülastuste ja transpordi tarbeks. Projektiga on tänaseks liitunud pea kõik Eestis tegutsevad teatriasutused, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Abivajavate laste hulk ja kontaktid selgitatakse koostöös omavalitsuste ja lastega tegelevate organisatsioonidega. Ürituse patroon on Evelin Ilves ning käivitajad Heategevusfond Aitan Lapsi SA ja Eesti Etendusasutuste Liit.

Kingime üheskoos vähekindlustatud lastele positiivseid emotsioone ja viime nad teatrisse!

Endla kontaktisik
Aitan Lapsi projektis on administraator Ain Miilberg (ain.miilberg[at]endla.ee, +372 442 0667).

Aitan Lapsi kodulehelt.