Noortele

ENDLA NOORESTUUDIO KONKURSS MEESOSATÄITJATE LEIDMISEKS 

Noormehed vanuses 17-20, see on teie võimalus!

Endla Teatri Noortestuudio kuulutab välja konkursi meesosatäitjate leidmiseks lavastusse „Kolm õde“!

Katsetel osalejatel palume koguneda 5. oktoobril kell 18.15 Endla Teatri kassa juurde.

Katseteks tuleb ette valmistada:
1) Vabalt valitud monoloog Anton Tšehhovi näidendist „Kolm õde“
2) Üks vabalt valitud luuletus

Lisainfo: endlanoortestuudio@gmail.com

Tule ise ja võta sõber ka kaasa!

NOORTESTUUDIO

Endla Noortestuudio alustas tegevust 2004. aasta sügisel. Selle esimesteks juhendajateks olid näitleja Piret Rauk ning näitleja ja lavastaja Enn Keerd. Pärast Pireti suundumist Kuressaare Linnateatrisse jätkas juhendamist Enn. Alates 2015. aastast on noortestuudio juhendajaks Endla Teatri loominguline juht Ingomar Vihmar.

Stuudio eesmärgiks seati noortele teatriõpetuse andmine ja igal aastal ühe noortelavastuse Endla lavale toomine. Esimene neist oli 14-aastase Sandra Sillaotsa ja 16-aastase Liisu Krassi kirjutatud „Sõbrapäev“ (2006), mis valiti välja Pärnu maakonna noortele väljakuulutatud dokumentalistikakonkursile „Mis toimub?“ laekunud materjalide hulgast.

Pärast seda esietendusid läti dramaturgi Ansels Kaugersi „Päikesetõus Volli juures“ (2007), Eva Koffi „Mirr“ (2008), Triinu Ojalo ja Laura-Marie Ojalo „Oma elu superstaarid“ (2009), Triinu Ojalo ja Katrin Maimiku „Mis valemiga?“ (2010), Eliis Vaiksaare „(H)ING“ (2011), Janika Maidle „Üle piiri“ (2012), Mari-Liis Pärna „Issi, tule vii mind kõrtsust kodu“ (2013), Mark Ravenhilli „Totaalselt sinust üle“ (2014) ja Miguel Mihura absurdikomöödia „Kolm torukübarat“ (2015). Kõigi lavastajaks oli Enn Keerd.

Ingomar Vihmari juhendatud stuudio noored on kaasa teinud Laura Metsa rännaklavastuses „See asi“ (2016) ning Ivar Põllu vabaõhulavastuses „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ (2016). Ingomari lavastatud August Kitzbergi „Libahunt“ (2017) oli nende esimene täispikk lavastus. 2017. aastal tõi trupp Kleer Maibaum-Vihmari juhendamisel välja William Shakespeare’i „Suveöö unenäost“ inspireeritud „Svueöö unenäo“. 2019. aastal esietendus Urmas Vadi sürreaalne komöödia „Elvis oli kapis“, mille lavastaja oli taas Ingomar Vihmar.

ÕPITOAD JA KURSUS 

Endla Teatri õpitoad 


Endla Teater on liitunud programmiga „Pärnu linn kui õpikeskkond“ ning selles osalevatele koolidele on õpitoad tasuta.  Väljaspool programmi on ühe õpitoa maksumus 55 eurot. Tellimine noortetoo[at]endla.ee

Endla Teatri ja Pärnu Kustide Kooli uus stilistika- ja teatrikursus

Pärnu Kunstide Kooli uus kostüümikujunduse ja
stilistika õppekava on mõeldud põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele. Õpe käivitub koostöös Endla Teatriga ning tunnid toimuvad kord nädalas teatris. Juhendaja on õpetaja ja rätsep Maie Laik Endla Teatrist.

Kuidas teha nii, et riided istuksid hästi? Mis vahe on moel ja stiilil? Miks tulevad vanad asjad uuesti moodi ning mida kostüümiajaloost veel avastada on? Kuidas saab õmblemist lihtsamaks teha? Kuidas luua tervikut? Milline seos on karakteril ja rõivastusel? Kuidas kavandada teatrikostüümi? Mis vahe on teatri- ja moeetenduse kostüümil?

Registreerimine haldussüsteemis ARNO arno.parnu.ee või Pärnu Kunstide Koolis 44 41 798 info[at]kunstidekool.parnu.ee

AITAN LAPSI

Aitan Lapsi on üks suuremaid heategevuskampaaniaid Eestis ning üks lihtsamaid võimalusi heategevuses osaleda. Meil kõigil on võimalik annetada Eesti vähekindlustatud lastele kultuurielamuste pakkumiseks. 

Ligi pooltele pakendiautomaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, piisab vaid pakendi tagastamisest.

Kogu annetatud raha läheb lastele teatrikülastuste ja transpordi tarbeks. Projektiga on tänaseks liitunud pea kõik Eestis tegutsevad teatriasutused, seega pääsevad lapsed teatrisse kõikjal Eestis. Abivajavate laste hulk ja kontaktid selgitatakse koostöös omavalitsuste ja lastega tegelevate organisatsioonidega. Ürituse patroon on Evelin Ilves ning käivitajad Heategevusfond Aitan Lapsi SA ja Eesti Etendusasutuste Liit.

Kingime üheskoos vähekindlustatud lastele positiivseid emotsioone ja viime nad teatrisse!

Endla kontaktisik
Aitan Lapsi projektis on administraator Ain Miilberg (ain.miilberg[at]endla.ee, +372 442 0667).

Aitan Lapsi koduleht.