Näitused

2022

„ÕPETLIKUD MUUSAD“ 

3.10.-23.10.2022 Sammassaalis

Endla Teatri Sammassaalis avatakse esmaspäeval, 3. oktoobril kell 16.00 Pärnu Kunstide Kooli õpetajate näitus „Õpetlikud muusad“. Avamisel astub ülesse Pärnu Kunstide Kooli õpetajate bänd. Näitus jääb avatuks 23. oktoobrini.

Õpetajad on oma uusi mõtteid ja tundeid aastajagu lõuendile ja paberile pannud ning valmistunud taaskord näitama külastajale oma teist – peidetud poolt. Astudes kunstiõpetaja kui kunstniku hingemaailma, võime enda jaoks avastada täiesti teise inimese ja täiesti uue inspiratsiooniallika.

Kuivõrd mõtlevad õpilased, lapsevanemad või isegi kolleegid, et neile teada ja armas õpetajale pole nende pedagoogiamet sugugi ainuke roll, vaid lisaks sellele on kunstiõpetaja ka kunstnik?

Pärnu Kunstide Kooli õpetajate kunstinäitus „Õpetlikud Muusad“ eksponeerib õpetajate töid, kes on lastele õpetajad, juhendajad, kaasteelised kunstis aga ennekõike mentorid ja muusad, kes saavad inspireerida oma õpilasi läbi isikliku loomingu.IVAR KADAK „PÄRNU MEIS ENESES“

2.09.-2.10.2022 Sammassaalis

27. juuli hommikul aastal 2006 lahkus oma Pärnu kodust fotokunstnik Ivar Kadak. Rohkem pole teda nähtud...

Et tänavu suvel möödus 60 aastat Ivar Kadaku sünnist, taasesitletakse alates 2. septembrist Pärnu Endla Teatrigaleriis tema fotonäitust “Pärnu meis eneses”. Näitus jääb avatuks 2. oktoobrini.

Fotokunstnik portreteeris Pärnu jaoks olulisi tegutsejaid - kultuuritegelasi, ettevõtjaid, sportlaseid, poliitikuid ja linnaametnikke. Näituse idee olevat saanud alguse, kui Kadak filmist „Madisoni maakonna sillad“ inspireerituna hakkas Soomaale vedama tuntud inimesi ning tegi neist ülesvõtteid ühe ja sama rippsilla juures. Piltidest valminud fotoseeriat eksponeeris ta esmalt näitusena „Tuntud ja tegusaid inimesi Pärnumaalt”, kuid teema arenedes andis Kadak 2006. aasta märtsis välja fotoalbumi "Pärnu meis eneses". Siia raamatusse on lisandunud portreteeritute mõtteavaldused, millisena nemad oma kodulinna näevad ning iseennast selles otsivad ja leiavad. Küsimusele, mida ta selle raamatuga öelda tahab ja millist sõnumit see kannab, vastanud Kadak, et Pärnut oleks vaja näha inimlikumas plaanis.

Taasesitletav näitus annabki tagasivaate 2000ndatesse läbi inimeste, kes tollal, ehk uue milleeniumi algusaastail linna elule laiemas mõttes veidi rohkem andsid kui teised. Mitmed neist on tänaseks meie hulgast lahkunud, mitmeidki on elu viinud Pärnust kaugemale. Kuid suurem osa on panustamas oma kodulinna heaks ka täna.

Näitus avatakse Pärnu Muuseumi ja Endla Teatrigalerii koostöös.


MARJU BORMEISTER JA INDREK MIKK „KOOSOLEK“

14.09.-31.10.2022 Küüni galeriis

Alates 14. septembrist kuni 31. oktoobrini on Küüni galeriis avatud Marju Bormeisteri ja Indrek Mikku ühisnäitus „Koosolek.“ 

Vaadata saab maalimeister Marju Bormeisteri värviküllaseid maale ja Indrek Mikku minimalistlike joonistusi.