Kontserdid

Jazz.ee esitleb: Pent Järve trio

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 11. veebruaril 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Pent Järve – kitarrRaimond Mägi – bassHans Kurvits – trummid Pent Järve trio alustas 2016. aastal, mil koosseis mängis muusikaakadeemia õpingute lõpueksamil. Selle jaoks kirjutas Järve loo „Ad Astra”, millest innustatuna tegutseb trio siiamaani. Järve valis oma trio liikmeteks eakaaslased Raimond Mägi basskitarril ja Hans Kurvitsa trummidel. 2018. aasta esimeses pooles nägi ilmavalgust album „Kalamaja Session”. Pent Järve trio kontserdikava sisaldab lugusid uuelt 2021. aasta albumilt „3+2“, albumilt „Kalamaja Session“ ning ka täiesti uut materjali. Kirjutatud materjal loob meeleolu ja läbilõike muusikast, mis Penti on läbi aegade kõnetanud. Vihjed ja seosed jazz, rokk- ja americana muusika vahel ning nimed nagu Bill Frisell, Wayne Krantz, Jim Campilongo, Julian Lage või Allen Hinds loovad tugeva stiililise mõjutuse, millest on sündinud kontserdil esitatavad lood. Trio esitab lugusid iga kord erinevalt, arvestades hetkeemotsioone, kontserdisaale, publikut ning vastavat momenti üldiselt. Pent Järve trio kontsert on energiline, kuid seejuures dünaamiline ja muusikaliselt vaheldusrikas. Pent Järve on kitarrist, kes on tegev näiteks järgmistes ansamblites: Lenna, Kristjan Järvi Ensemble, JT Conception. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri jazzmuusika osakonnas. Raimond Mägi on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri kontrabassi erialal. Raimond on kaasategev basskitarri ja kontrabassiga mitmetes Eesti jazziskenes tegutsevates ansamblites, nagu Kirke Karja Kvartett, Pent Järve Trio, ÖÖTÖÖ, Madis Muul Hextet, Raimond Mägi Trio, Restless Experience. Hans Kurvits on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on liige mitmetes Eesti jazziskenes tegutsevates bändides nagu Kaptain Kirke and The Klingons, Raimond Mägi Trio, Pent Trio, Madis Muul Hextet, Stonekiller 9. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.  Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Jazz.ee esitleb: Pološywa

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 25. veebruaril 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Elisa Polov - vokaal, klahvpillid, elektroonikaKaarel Raud - kitarrClaus Riismaa - bassMattis Kirsipuu - trummid Elisa Polov, artisti nimega Pološywa on Austrias ja Eestis tegutsev eesti muusik, kelle loomingu keskmes on eksperimendid sündi sound’idega ja vokaalsete harmooniakihtidega. Pološywa tegevuses kohtuvad muusiku klassikaline taust ning armastus elektronmuusika vastu. Sooloalbumil põimuvad artisti suurimad kired – laul, klahvpillid ja lõputu elektronmuusikamaailm – ambient-atmosfääriks ja elu tähistavaks meeleoluks. See kogum ühendab endas nii tantsulisuse kui inimliku melanhoolse süüvimise. Oma eesmärgiks võtab artist kirjutada huvitavat ja tõelist muusikat, mis võtab kuulajad oma embusse nende tunnetega vestlusesse astudes. Pološywa muusikaline teekond sai alguse Noortebänd 2019 finaalist, kust edasi liikus Intsikurmu festivalile, Tallinn Music Weekile, Jazzkaarele ja debüütalbumi loomiseni. 1. oktoobril ilmus Pološywa elektrooniline debüütalbum „Existence”, miskujutab endast noore artisti emotsionaalselt kulgemist läbi viimaste aastate. Kaheksa debüütalbumil ilmuvat lugu annavad kuulajale tükikese siirastest kogemustest, mõtetest, tujudest ja tunnetest. Album sai loodud koostöös maineka prantsuse produtsendi Gwenael Dammaniga tema stuudios Viinis. Kontserdil tulevad esitusele artisti teosed albumilt „Existence" ning Elisa lemmikud jazzistandardid, mis on seatud Pološywa poolt omapärasesse kaasaegsesse ning elektroonilisse võtmesse. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Jazz.ee esitleb: Trio Maag & Isabel Bermejo

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 11. märtsil 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Isabel Bermejo (Hispaania) –vokaalMingo Rajandi – kontrabassMarek Talts – kitarridKaspar Uljas – bandoonium Trio Maag sündis huvist Argentiina tango vastu, kuue aastaga on jõutud omaloominguni, milles tango genoom siiski päris lahustunud ei ole. Maagide repertuaari võib nimetada Ladina-Ameerika mõjudega folgilikuks jazzmuusikaks, mille omapära toetub Kaspar Uljase bandooniumi, Marek Taltsi kitarri ja Mingo Rajandi kontrabassi soojal kooskõlal, aktsenteeritud rütmidel ja muusikute kirglikul koosmängul. Lisaks originaalmuusikale mängivad nad ka Argentiina kaasaegsete autorite populaarseid palu, lastes muusikal kõlada läbi oma isikliku filtri. Ookeanitaguste maade mõjutusi kasutavad nad mitte rangelt retsepti järgides, vaid loominguliselt ja alati läbi improvisatsiooni. 2020. aastal liitus Trio Maagiga külalisena mitmekülgne Hispaania laulja Isabel Bermejo, kelle väljendusrikkus ja lavaline veenvus nakatavad iga kuulajat. Lisaks mitmedele festivalidele Eestis, on Trio Maag üles astunud Hispaanias „Cordes a la Mar“ kammermuusika festivalil. Mingo Rajandi on helilooja ja kontrabassist. Rajandi on loonud muusikat nii jazzi- kui akadeemilisematele koosseisudele, osades neist astub ta üles ka muusikuna kui ka eestvedajana (Mingo Rajandi Quintet, Trio Maag). Marek Talts on kitarrist ja helilooja, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. Mareki jaoks on põnev osaleda muusika projektides, milles ühendatakse erinevaid muusikastiile. Ta tegutseb koosseisudes Mingo Rajandi Kvintett, Liisi Koiksoni ansambel, Trio Maag & Isabel Bermejo, Kadri Voorand Kvartett ja Ro:Toro. Talts töötab ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppejõuna. Kaspar Uljas on helilooja, akordionist ja bandooniumimängija. Varasemalt on ta eelkõige tuntud jazzakordionisti ja heliloojana ansamblist Abraham’s Café. Kaspar on tegelenud viimastel aastatel põhiliselt bandooniumimänguga ja keskendudes nii Argentina tangole ja folkloorile, põimib ta seda oma varasema kogemusega jazz- ja maailmamuusikas nii interpreedi kui heliloojana. Kuuludes mitmesse rahvusvahelisse koosseisu, annab Uljas regulaarselt kontserte Euroopas ja Ladina-Ameerikas. Isabel Bermejo on rahvusvaheliselt tunnustatud Hispaania lauljanna, elades hetkel Hollandis. Isabel tunneb ennast koduselt nii jazz-, flamenko-, tango- kui ka ladina-ameerika muusikas ja teeb tihedat koostööd rahvusvahelistes koosseisudes (The Impact, Black Desert, Los Pipos, Trio Maag jpt). Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.