Kontserdid

Jazz.ee esitleb: Reti Niimann trio

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 22. septembril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Reti Ann Niimann – vokaalSiim Hendrik Saar – kitarrMärten Lehto  – bass Reti Ann Niimann on noor RnB ja Pop Souli uustulija, kelle väikeses kehas peitub suur ja võimas hääl. Suur armastus 70-ndate soul- ja funkmuusika vastu on tema muusikalist käekirja palju mõjutanud. BÄND on noorte energiliste ja andekate inimeste kooslus, mis oma sütitava lavalise olekuga ja esinemisrõõmuga ei jäta kedagi külmaks. Suurepäraselt musikaalsed ja virtuoossed pillimehed panevad laval muusikasse kogu oma hinge. Bändi koosmängu võlu ja tunnetus tekitavad tummise ja mõnusa atmosfääri. Kontserdil kõlab nii Reti Niimann bändi omaloomingut kui ka erinevaid seadeid bändi lemmiklugudest. Trio proovib oma muusikaga tabada eelmise sajandi 70ndate pehmet, kuid samas jõulist helipilti ning energiat. Kavas on nii tantsulisemat muusikat kui ka sellele vastanduvat mahedat nautimiseks mõeldud lugusid. • Reti Niimann on lõpetanud Vanalinna Hariduskollegiumi muusikakooli viiuli erialal ja õpib hetkel BFM-is koreograafiat kolmandal kursusel. • Siim Hendrik Saar õpib hetkel MUBA-s rütmimuusika suunal teisel kursusel rütmimuusika kitarri. Ta on mänginud erinevates koosseisudes nagu näiteks Andreas Poom live, Out of Pace. • Märten Lehto õpib hetkel MUBA-s rütmimuusika suunal teisel kursusel rütmimuusika basskitarri. Ta on mänginud erinevates koosseisudes näiteks Jaagup Tuisk bänd, Out of Pace jpm. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Ivi Rausi uue albumi esitluskontsert

Jazzklubi kontsert Reedel, 6. oktoobril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.Ivi Rausi – vokaal, elektroonika Jaan Jaanson - kitarrid „Elust läbi lenneldes“ on Ivi Rausi seitsmes sooloalbum ja neljas omaloominguline album. Nii nagu igal kogumikul on lauljatar avanud ennast uuest küljest, on ka siin midagi eripärast. Ivi Rausile meeldib üllatada nii ennast kui ka oma publikut. Ta on mõnekümne aasta jooksul tõestanud, et ei kõnni mööda sissetallatud radu. Ta otsib, katsetab, vahel komistab ja kukub, kuid see on osa arengust. Muusika ja kõnekad tekstid on nagu õhk ning vesi ilma milleta ta elada ei saa. Tema albumeid on valitud Raadio Tallinna kuualbumiteks ja täna mängitakse tema muusikat kõikides Eesti raadiojaamades, mis väärtustavad Eesti muusikat. Ivi Rausi: „Aeg on halastamatu ja helde samaaegselt. Kohati on tunne, et ajal polegi aega. Ühel hetkel tundub hirmutav, et kuidas ma olen juba nii kaugele jõudnud, sest nii palju on veel avastada ja õppida. Teisel hetkel tundub, et elu on siiski üht teist kõrva sosistanud ja mõni rumalus jääb seeläbi tegemata. Üks asi on kindel, mis on tulnud vanusega – ma ei karda olla see, kes ma olen. Ma ei karda kaotada, sest tean, et tegelikult on see võit. Ma ei karda olla nõrk, sest tegelikult olen just siis tugev. Ma ei karda olla mina ise, sest maailmas on ainult üks ja ainus Ivi Rausi. Ma tean, et mu ratas on juba ammu sõiduks valmis. Usaldan, armastan ja lendan – mul on tiivad!“ Kui varasematel Ivi Rausi albumitel kohtab kohati isegi üle võlli lendavaid muusikalisi ideid, siis käesolev album liigub rohkem lihtsama helikeele suunas. Samas lauljatarile omane jazzilikkus on ka siin olemas.Ivi: “Muusika ei pea olema näiliselt keeruline. Mõnes lihtsas loos võib olla rohkem sügavust kui ükskõik millises tohutu keerulises nootide virrvarris. “Elust läbi lenneldes” albumil puutub kuulaja kokku jazzika sensuaalsuse ja kerge gruuviseguse soulilikkusega. Siin heliseb küpse naise hing, kes ei karda lasta asjadel-inimestel minna, sest ta teab, et me kõik oleme siin ajutiselt. Ükskõik, mis ei juhtu, elu läheb edasi. Tähtis on olla aus iseenda suhtes.” Tekstid pärinevad valdavalt Anneliis Kõivult, kelle väljendusviis lauljatarile oluliste teemade osas kõnetab ja puudutab. Rohkem informatsiooni:www.ivirausi.comFacebook: Ivi Rausi MusicKuula albumi nimilugu siit. Foto: Sadu-Triste JuurikasKujundus: Toom Raudsep Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Pärnu linn. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Jazz.ee esitleb: Rahel Talts ja Marek Talts

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 20. oktoobril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.Rahel Talts  – klaverMarek Talts  – kitarr Mingil tasandil on Rahel Talts ja Marek Talts alati koos musitseerinud – kas siis näiteks pere sünnipäevadel esinedes, lõkkeplatsi ääres jämmides või kodus jazzi standardeid harjutades. Mõlemad muusikud on käinud omi radasid, mänginud erinevates bändides nii Eestis kui välismaal ning välja andnud oma albumeid. Esimese avaliku esinemise andsid duona Rahel ja Marek möödunud detsembris Theatrumi Aidas, mis tõi kaasa imeilusad emotsioonid ja tagasiside ning tahte bändi edasi teha. Kavas on mõlema instrumentalisti omalooming ning mõned arranžeeringud lemmik jazzi standarditest. Põimides imelisi kitarri- ja klaverihelisid üheks tervikuks, loovad nad midagi väga huvitavat ja mõnusat igale kuulajale. • Marek Talts on üks hinnatumaid ja mitmekülgsemaid kitarriste Eesti muusikamaastikul ning on koos mänginud väga paljude nimekate artistidega nii popi, folgi, rocki, jazzi kui ka indie valdkondadest. 2020. aastal andis Marek Talts välja oma sooloalbumi „Abstract Dance”ning tegeleb nüüd uue muusika loomisega. Ta on ka õppejõud Viljandi Kultuuriakadeemias. • Rahel Talts õpib juba viiendat aastat Taanis jazzklaverit ning kompositsiooni ja omandab seal magistrikraadi. Peamiselt tegutseb ta Taani muusikaskeenel, kuid mängib tihti ka Eestis ja Leedus erinevates koosseisudes. Just äsja, 2022. aasta alguses, avaldas ta oma esikalbumi Rahel Talts Ensemble’ga, mis kannab nime „Power of Thought”. Tänavu aasta maikuus ilmus Rahelil tema teine autorialbum enda kvartetiga. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Constantine & The Call Operators (Soome)

Jazzklubi kontsert Reedel, 3. novembril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Konstantin Kovalev – kitarr, vokaal Harri Taittonen - klahvpillid Jaska Prepula - basskitarr, kitarr Tyko Haapala - trummid Constantine & The Call Operators alustas oma muusikalist teed 2012. aastal. Pärast 9 aastat ja tosinaid kontserte, sai bändi looming kinnitatud debüütalbumile 2021. aasta mais. Bändi samanimeline album viib kuulaja kaheksa originaalloo ning ühe coveriga rännakule läbi 60ndate souli, 40-50ndate bluesi, rock'n'rolli ja r'n'b saundi. Inspiratsiooni on ammutatud artistidelt nagu Bobby Bland, Howard Tate, James Carr, Junior Parker, Isaac Hayes ja The Temptations. Staxi ja Motowni aegadesse tagasi viivad torupartiid, Hammond C3 orel, gruuviv rütmisektsioon ja hingestatud vokaal on salvestatud analoogstuudios. Bändi solist Konstantin Kovalev on publikule juba südamesse läinud andeka laulja ja kitarristina, kuid suudab end näidata ka suurepärase looja-arranžeerijana, hoolimata oma noorest east. Call Operatoris on ühinenud Skandinaavia souli ja bluusi skeene crème de la crème. Oreli- ja klaverimängija Harri Taittonen on varem mänginud sadadel salvestustel ning tuuritanud üle Euroopa. Trummar Tyko Haapalal on pikk teekond seljataga, töötades artistidega nagu Louisiana Red, Lazy Lester, Gene Taylor & Diz Watson. Bassiveteran Jaska Prepula on tuttav ka läbi ameerika artistide (Tad Robinson, Terry Hanck, James Harman jpt) Euroopa tuuribändide koosseisudest. Albumi torusektsioon koosneb Stockholmi kõnekatest saksofoni- ja trompetimängijatest Torbjörn Eliassonist ning Calle Stenmanist. Nende looming kajastub ka rootsi r&b-ska bändis The Beat From Palookaville. Bändi debüütalbumit saab kuulata nii suurematel voogedastusplatvormidel kui ka füüsilistel kandjatel. „Constantine & the Call Operators have a vintage sound, taken from the best American music of the 1950s and '60s. Proving music's global reach, this band originates from Helsinki, Finland, not that there's any tell in their music. Instead their self-titled album sounds like a collection of lost or forgotten hits from some of music's golden eras“. -Blues Blast „In the U.S. artists such as Eli Paperboy Reed, JD McPherson and Nick Waterhouse have all explored the rich territory of vintage R&B sounds, and now from Finland come Constantine & The Call Operators. Here you get an extra facet of unusual which is that thing when a European artist sings in English, helping what appears like potentially familiar songs and styles sound just that bit diferent“. -Lee Connolly, Blues In Britain Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Pärnu linn. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Jazz.ee esitleb: Lightning trio (Eesti -Norra)

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 17. novembril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Kertu Aer – kontrabass Sondre Moshagen – klaver Steinar Heide Bø – trummid Lightning trio on Eesti-Norra koosseis, mille liikmed kohtusid Trondheimi Muusikaakadeemia jazzi erialale õppima asudes. Trio mängib omaloomingut, mis on uuenduslik ja värske, olles samas juurtega traditsioonilises jazzis. Kuigi kõik bändi liikmed on erineva muusikalise taustaga, ühendab neid armastus kaasaegse ameerika jazzi vastu. Nende mängu saab kirjeldada sõnadega uudishimu, energia ja mängurõõm, mille tulemuseks on avatud ja aus kõla. Tänavu aasta kevadel oli Lightning triol tuur kontsertidega Stockholmis, Oslos ja Trondheimis. Kontserdil kõlab Lightning trio omalooming, mis on inspireeritud New Yorki jazziskenest, eriti bändidest nagu Micah Thomas trio, Immanuel Wilkins kvartett ja Giveton Gelin kvintett. Iga bändi liige on panustanud repertuaari enda kirjutatud lugudega ning teoste esitamisel on tähtis ühise avatud ruumi tekkimine – et muusika võiks minna ükskõik millisesse suunda, samal ajal on tähtis mõtte ja vormi ühine hoidmine. Esitusele tulevad nii meloodilisemad ja rahulikumad palad kui kiiremad intensiivsemad lood. • Kertu Aer on noor kontrabassist, kelle muusikaline teekond on kulgenud klassikalise klaveri õpingutest jazzkontrabassini. Kertu on õppinud Viljandis, elanud ja õppinud Rootsis, Skurupis, ning nüüd täiendab ennast Norras Trondheimi muusikaakadeemias. Kertu on tegev bändides Lightning trio, Dubbeltrion, Kertu Aer 4 ja Ingeborg Sollid trio. • Sondre Moshagen on norra pianist, kes õppis enne Trondheimi Muusikaakadeemiat Oslo Muusikakadeemias. Selle tulemusel on Sondre nõutud pianist erinevates koosseisudes nii Oslos kui ka Trondheimis. Sondre mängustiil on väga musikaalne, üks tema suurimaid eeskujusid on pianist Micah Thomas. Sondre mängib bändides PESH, Three Souls ja Mose trio. • Steinar Heide Bø on üks nõutumaid noori trummareid Norras. Tema tehniliselt virtuoosne ja rütmiliselt modernne ja põnev mäng on heaks põhjaks paljude Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Jazz.ee esitleb: Anna Lea Haamer trio

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi kontsert Reedel, 1. detsembril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Anna Lea Haamer – vokaal, klahvpillid Karl Tammaru – bass Alex Verlin – kitarrAnna Lea Haamer trio on verivärske koosseis, mis sai loodud 2023 aastal Anna Lea Haameri emakeelse loomingu esitamiseks. Ansamblis mängivad Karl Tammaru, Anna Lea Haamer ja Alex Verlin, keda on ühendanud ühised jazziõpingud Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis ja EMTAs. Aastate jooksul on lauljal kogunenud palju eestikeelset muusikat, mida ta oma suurema koosseisu Anna Lea Haamer Quintet kavasse pole planeerinud kunagi põimida. Sellegipoolest soovib ta neid lugusid laiemale publikule esitada ning selleks saigi loodud väiksem koosseis Anna Lea Trio. Kontserdil tuleb esitusele Anna Lea Haameri emakeelne looming, mida ta on läbi aastate kirjutanud kuid millest enamus lugusid pole veel kusagil avaldanud. Anna Lea Haameri emakeelne looming kaigub jazzi, popi ja folgi piirimail. Tekstidest õhkub palju elulisi mõtisklusi ning olulisi tõekspidamisi, lihtsalt siiraid soove ja puhtaid emotsioone. Kavas on siiraid laule, mis on kirjutatud armsatele sõpradele või pereliikmetele, lauluõpilastele või nendest inspireerituna ning ka juba varasemalt Anna Lea Haamer Quinteti repertuaarist tuttavaid eestikeelseid lugusid. Laulja ise tunneb nende lugudega suurt lähedust ning soovib need nüüd ka laiemale publikule kuuldavaks teha. • Anna Lea Haamer on noor jazz-laulja, laulukirjutaja ja pedagoog kelle lai häälekasutus ning oskus sujuvalt ja maitsekalt laulda erinevates muusikastiilides peegeldub ka tugevalt tema loomingus, kus suur rõhk on just vokaali mängulisusel. Oma loomingut kirjutab ta erinevatest stiilidest inspireeritult - laulja lugudes põimuvad jazz, soul, RnB, funk, fusion, folk, indie ja pop. “Mul ei ole ühte ainsat stiili, millele igavesti kindlaks jään. Tunnen, et olen kõige autentsem, kui saan luua igale loole ja emotsioonile vastava kõlapildi. Laulud tulevad minuni juba üsna selge suunaga ning ma ei ürita neid ühte kindlasse žanripeenrasse istutada, seetõttu on ka minu lood pea kõik eri-ilmelised.” Laulja tekstid on tihtipeale filosoofilised ja mõtisklevad, proovides sõnastada erinevaid kogemusi ja tundmusi siit maailmast, kas läbi huumoriprisma või valuliku tõdemuse. “Olen oma hingehoidjast isa eeskujul terve elu üritanud enda ja teiste sisemaailma lahti seletada, seda aktsepteerida ning näha kõikide erinevate emotsioonide võlu ja valu. Laule ja nende tekste loon peamiselt selle eesmärgiga, et mingi peas tiirutav mõte sealt justkui “purki” ära panna, et saaksin teda kõrvalt vaadelda ja analüüsida, ilma ise alati selle sees tiirlemata.” • Karl Tammaru on basskitarrist ja helilooja Tallinnast, kes otsib aina uusi väljakutseid muusikuna, triivides eemale standardsetest lahendustest. Inspireerituna elust ja inimestest asus ta pidevalt muusikat kirjutades mõni aasta tagasi oma unikaalset häält otsima. Ta on tegev mitmetes bändides toetavas rollis bassimängijana nagu näiteks Kenors, Mick Pedaja bänd, Kaschalot, Johannes Laas 5tet ja Anna Lea Haamer Quintet ja viib oma isiklikku visiooni ellu veel omakorda mitmetes koosseisudes Allianss, Vesi Päästab, TamTam ja Karl Tammaru trio. • Alex Verlin on üks kahest identsest kaksikust kes on 10 aasta jooksul eesti muusikamaastikul üles astunud erinevates koosseisudes ja žanrites. Ta on mänginud ansamblites nagu Tuli, ans. Pärlin, ans. Sambel, Pretty Fly, Vennad Verlinid, Tšellopoisid ja Heldene aeg. Alexi muusikutee on olnud kirju, alustades rokk muusikast, folgist, funkiest ja peomuusikast kuni jazzini välja. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.