Kajakas

KEEGI LASKIS KAJAKA MAHA!
MIS SELLEST SAI?

Lavastaja Andres Noormets on rõhutanud, et tegemist on "puhastatud" tekstiga – välja on jäänud vene klassiku üht tuntuimat näidendit tavapäraselt saatvad seosed ja tõlgendused, on püütud avada tekstis endas peituvaid mehhanisme, suhteid ja sümboleid. Laval ei näe „vene hinge“, ei jooda samovarist teed ega kuulata balalaikahelisid, pigemini satub vaataja klaustrofoobiliselt mõjuvasse ruumi, kus tegelastel pole pääsu ei teineteise ega iseenda eest.

Kindlasti võib aga öelda, et see lavastus on väljapaistev ja mitte ainult Noormetsa loomingulises biograafias. (Enn Siimer, Sakala)

Andres Noormetsa lavastuse trumbiks osutusid üllatuslikud näitlejatööd, kogu kontseptuaalne lähenemine tuli esile just rollilahenduste kaudu. Kõik rollid tundusid väga huvitavad: iga inimese kordumatu elutraagika paistis silma ning peaaegu kõik näitlejad näitasid end ootamatust küljest.(Anneli Saro, Sirp)

“Kajaka” lavakujundus on kindlalt üks parimaid mitte ainult läänerannikul, vaid Baltimaades üldse. Ma ei hakka üllatusmomenti rikkuma, seda tuleb ise näha. On tekst, on näitlejad, on lavakujundus, on lavastus.(Kivisildnik, Pärnu Postimees)

Andres Noormetsa lavastuses möllatakse nii vormi kui ka sisu kallal, balansseeritakse «kuidas» ja «miks» piiridel, proovitakse tantsu- ja kuuldemänguteatri väljendusvahendeid. Tulemus on irriteeriv, hetketi lõikab hinge terav äratundmisrahutus. (Pille-Riin Purje, Postimees)

autor Anton Tšehhov
tõlge Ernst Raudsepp
lavastus Andres Noormets
ruum Veronika Valk (külalisena)
valgus Margus Vaigur
kostüümid Reet Aus (külalisena)
muusika ja improvisatsioonid Taavi Kerikmäe (külalisena)
ronimisõpetus Kaja Kann (külalisena)

osades Marianne Kütt (külalisena), Piret Laurimaa, Kaili Närep, Karin Tammaru, Ago Anderson, Märt Avandi, Sten Karpov, Sepo Seeman, Tambet Seling, Indrek Taalmaa

Anton Tšehhovi komöödia
Esietendus 4. septembril 2007 Tartus teatrifestivalil Draama ja 13. septembril Endla teatri Küünis