Kangelane

VÄNRIKKI HOLM: Ja seda ma teile luban, pojad, et siia Eesti rügementi, kui selline mingil imeväel tekib, ei jää ühtegi väejooksikut, pätti ega memmepoega.

II maailmasõda. Eesti rahvas kistakse meelevaldselt suurriikide vahelisse maadejagamisse ja koolipoiss Tõnu vennad mobiliseeritakse sõtta: üks Stalini Nõukogude Liidu, teine Hitleri Saksamaa poolele. Kuigi vanemad saadavad noorima poja sõjakeerise eest üle lahe metsatöödele, otsustab Tõnu ikkagi koos teiste noorte meestega Soome armee Eesti rügemendi ridadesse astuda. Poiste jaoks on see kolmas tee - nii saab võidelda kommunistliku ja fašistliku ideoloogia ja režiimi vastu üheaegselt - Soome vabaduse ja Eesti au eest. Sõdureid kummitavad võõras sõjas nälg, koduigatsus, põhjamaa pakane ja surm. Kas soomepoisid jõuavad kõige kiuste koju ning mis on samal ajal juhtunud kodumaal? Kivastiku näidend viib vaatajad läbi naeru ja nutu kooli ajalootundi, heinale, põgenikepaati, suusatrenni ja lahingutesse. Õhku jääb küsimus: kas sõjas üldse saab olla kangelasi?

autor Mart Kivastik
lavastaja Kalju Komissarov (külalisena)
kunstnik Silver Vahtre
valguskunstnik Margus Vaigur
kostüümikunstnik Krista Tool (külalisena)
muusikalised kujundajad Toomas Lunge (külalisena)
heliefektid Janek Kivi

osades Priit Loog, Veljo Reinik, Jaanus Mehikas, Sten Karpov, Sven Heiberg, Triin Lepik, Liis Laigna, Kaili Viidas, Märt Avandi, Tambet Seling, Ago Anderson, Karin Tammaru, Jüri Vlassov, Sepo Seeman, Ireen Kennik, Tiit Palu, Lauri Kink


Lugu soomepoistest
Esietendus 27. oktoobril 2007 Endla teatri Suures saalis.