Ma olen iseenda naine

Ameerika näitekirjaniku Doug Wrighti tõsielul põhinev näidend "Ma olen iseenda naine" ("I Am My Own Wife") räägib uskumatuna tunduva loo Saksa päritolu transvestiidist Charlotte von Mahlsdorfist (1928-2002), kes pidas Berliinis 19. sajandi lõpu mööbli ja asjade muuseumi, püüdes selle kaudu kollektiivseid minevikumälestusi säilitada ning omasugustele inimestele salajast kogunemiskohta pakkuda. Charlotte von Mahlsdorf oli fenomen: ta sattus 20. sajandi poliitiliste keeriste keskele, ent elas üle nii natsivõimu, kommunistliku režiimi kui külma sõja, kaotamata samal ajal oma sisemist vabadust, unikaalset identiteeti ning hinnalist sajandivanuste antiikasjade kollektsiooni.
Näidendis on lisaks Charlottele kokku ligi 40 tegelast: Charlotte pereliikmetest ja sõpradest natsiohvitseri, telesaatejuhi ning näitekirjaniku endani. Kõiki neid rolle mängib laval üks ja sama näitleja.
See on kaunis ja liigutav lugu elutahtest, lootusest, mälust, peaaegu üliinimlikust julgusest ning on ühtlasi ülistus ja õigustus iga inimese isikupärale.

Näidend on võitnud terve rea nimekaid draamaauhindu, märkimisväärseimad neist 2004. aastal võidetud Drama Deski, Tony ja Pulitzeri preemiad parima näidendi eest.
autor Doug Wright
tõlkija ja lavastaja Tiit Palu
kunstnik Silver Vahtre
valguskunstnik Margus Vaigur
muusikaline kujundaja Feliks Kütt

kõigis osades Raivo E. Tamm (külalisena)


Draama
Esietendus 27. juunil 2008 Endla teatri Suures saalis.