Nagu poisid vihma käes

Näidend räägib kolmest noorest mehest, kes on vabatahtlikult läinud kinnisesse raviasutusse – alternatiivsesse neuropsühholoogiahaiglasse Nartsissimo – et vabaneda oma foobiatest. Igaüks seisab silmitsi hirmudega – hirm vägivalla ees, hirm naiste ees, hirm ühiskonna ja elu ees. Äärmuslike meetoditega ravi käigus selguvad ja segunevad nii patsientide kui ravijate tegelikud ja kujuteldavad kompleksid, teravduvad võimusuhted, tekib lähedus, sünnib vägivald.

Endla suvelavastuse aluseks olev näidend «Nagu poisid vihma käes» võitis möödunud aasta lõpul Eesti Näitemänguagentuuri näidendivõistlusel kõrvuti kahe teise näidendiga võistluse kõrgeima auhinna. Ashilevi näidendit iseloomustavad dramaturgiliselt osavalt põimitud pingeline tegevustik, intrigeerivad tegelaskujud, eluline dialoog ja kiirelt vahelduvad meeleolud. Premeeritud tükk on Jim Ashilevi esimene täispikk näidend. ““Nagu poisid vihma käes” oli minu esimene armastuskiri teatrile ja ma loodan südamest, et ta vastab.”

autor Jim Ashilevi 
lavastaja Andres Noormets
kunstnik Silver Vahtre
valguskunstnik Margus Vaigur

osades Helgur Rosental, Erni Kask (Rakvere teater), Tambet Seling, Lauri Kink, Indrek Taalmaa, Janek Joost, Piret Laurimaa, Kaili Närep jt


Jim Ashilevi karm ja avameelne tänapäevadraama noortest meestest
Esietendus 21. juunil 2006 Pärnu Muuseumi Aidas.