Pommimäng

Vaimukas, provokatiivne ja liigutav sõjavastane lugu Joseph Helleri näidendi "Me pommitasime New Havenit" ainetel algab lennuväemajori (Enn Keerd) poolt antud uue lahinguülesandega. Käske vaid minutite jooksul üle maailma erinevaid (ning pealtnäha suvalisi) kohti maatasa pommitada tuleb sõduritel täita sama tihedalt kui rividrilli harjutada.

Kapten (Sepo Seeman) jagab sõduritele rollid välja – kes ja kuidas lahingus surma saab, kelle saatuseks on aga kangelaseks saada. Näitlejad/sõdurid hakkavad aga peatselt oma rollide ja saatuse vastu protestima – nad ei taha surra, sest mäng osutub ootamatult liigagi tõeliseks. Kapten ise jõuab selle paradoksaalse tõdemuseni alles pärast seda, kui peab oma rühma valima uue sõduri ning kõik kandidaadid on korraga tema noore poja nägu.

Kas see kõik on siis ikka lõpeks tõelisus või mäng? Lavastus on segu satiirist, komöödiast ja tragöödiast ning lõbustab ja lõikab ühtaegu valusalt hinge, olles tänapäevases poliitilis-sõjalises situatsioonis vägagi aktuaalne. Lõpupaatosena jääb kõlama mõte, et sõtta ei tohi mitte kunagi suhtuda kui vaatemängu!
lavastaja Madis Kalmet
kunstnik Kalju Kivi (külalisena)
helilooja Rainer Jancis (külalisena)
heliefektid Janek Kivi
valguskunstnik Rene Liivamägi (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast)

osades Enn Keerd, Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Ireen Kennik, Tambet Seling, Sten Karpov, Veljo Reinik, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Sven Heiberg, Feliks Kark (külalisena)


Tragikomöödia
Esietendus 15. märtsil 2008 Endla teatri Suures saalis.