Üle piiri

„Üle piiri“ tegevus toimub ühes eliitkoolis, kus enamik õpilasi on rikkast perest ja heade õpitulemustega. Loo keskmes on Kristina, tema vend Robert ning klassi priimus Mirtel.
Kätte on jõudnud gümnaasiumi lõpetamine, mis on kõigile närvesööv aeg, eriti kui oodatakse üksnes kõrgeid tulemusi. Robertil on õppimisega probleeme ning ta saab abi Mirtelilt. Kuna Robert on Kristina jaoks pärast vanemate surma ainuke lähedane, siis hakkab ta kartma, et Mirtel võtab Roberti temalt ära. Üksindus on aga Kristina jaoks kõige hullem perspektiiv. Sellest meeleheitest saavad alguse ootamatud sündmused. Näidendi pealkiri viitabki sellele, kuidas inimesed mõtlematult käitudes üle piiri võivad minna ning teistele nõnda suurt kahju võivad teha.

ANDRES: Ei saa minna natuke üle piiri. Sa kas lähed üle piiri või mitte, vahepealset võimalust pole.
KRISTINA: Mida?
ANDRES: Üle piiri minek on üle piiri minek. See pole ühtlane liikumine, et mida kaugemalt piirist, seda tõsisemad tagajärjed. See on astumine, kohene muutus.
KRISTINA: Ja sinu point on?
ANDRES: Pole oluline, kui lähedal sa pärast üleastumist piirile oled.
Kahju on tehtud.
katkend Janika Maidle näidendist
autor Janika Maidle
lavastaja  Enn Keerd
kunstnikud  Maarja Noormets ja Kristina Lõuk (külalised Eesti Kunstiakadeemiast)
muusikaline kujundaja  Janek Vlassov
valguskunstnik  Rene Liivamägi (külalisena)

osades Endla Noortestuudio õpilased Grete Elviste, Carolina Tagobert, Karl Verlin, Mikk Pärg, Karolin Kaup, Merilin Hoomatalo, Reelika Maiste, Sandra Tarjus, Evelin Uus, Karl Paju, Carl Väljaäär
Endla Noortestuudio lavastus
Esietendus 14. veebruaril 2012 Endla teatri Küünis.