Werther

Endla noorem põlvkond toob teatri suvelavastusena publiku ette maailmaklassikal põhineva teose nooruslikust idealismist ja esmakogemuste erksusest. Pärast „Noore Wertheri kannatuste“ ilmumist on vallandunud tõeline Wertheri-palavik: matkitakse tema riietusstiili, kompromissitut ellusuhtumist ja isegi enesetappu. Kirjastuse poolt saadetud Johann saabub Wahlheimi ning kohtub tegelaste prototüüpidega, et välja selgitada, mis tegelikult juhtus. Olevik põimub stseenidega minevikus, milles avaneb Wertheri kirglik elujanu ning võimatu armastus juba Albertiga kihlatud Lotte vastu. Iga külaelaniku mälestuskillu abil jõutakse nimitegelase mõistmisele lähemale.

Seistes valiku ees, kas jääda mugavusstsooni või võtta risk, on idealistlikud noored igal ajal sarnased. Nad põlevad soovist muuta maailma, astuda kodanliku mugavuse vastu, avardada piire ja viia ellu suuri ideid. Nende emotsioonid on äärmuslikud, igas pilgus ja viipes on kaalul elu. Torm ja tung!

Lavastaja Laura Mets ja neli värskelt teatrikooli lõpetanud näitlejat küsivad, kuidas elada sama kirglikult ja sisemise põlemisega, ent seejuures pääseda Wertheri saatusest.

autor Johann Wolfgang von Goethe
dramatiseerija Triinu Ojalo
lavastaja Laura Mets
kunstnik Maret Tamme
muusikaline kujundaja Feliks Kütt

osades Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp, Sander Rebane, Karl Edgar Tammi


Tormlev ja tunglev suvelavastus
Esietendus 11. juulil Kaelase mõisa pargis 2015