Reedel, 28. septembril 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.  Esimene kontsert algab kell 21.30, teine orienteeruvalt kell 22.30.

COLUNIA (Prantsusmaa)
Émilie Chevillard – kromaatiline harf
Florian Chaigne – löökpillid
Gweltaz Hervé – sopran-, alt- ja baritonsaksofon
Emeric Chevalier – kontrabass

Colunia looming on sulam eri kultuuride traditsioonilisest ja klassikalisest muusikast ning džässist. Ansambli kompositsioonide keskpunktis on unikaalne instrument – kromaatiline harf, mis loob piirituid võimalusi eksperimenteerimiseks ning helipildi rikastamiseks. Colunia viib kuulaja ekslema mitmekülgsete mõjutustega kaasaegse džässi piirimaile, võimaldades ka keerulisemast muusikast leida tuttavaid värve. Colunia esineb 26. septembril Võru jazziklubis ja 28. septembril Pärnu Endla jazziklubis.

Lisainfo Facebookis.

TITOKS (Eesti)
Kristjan Rudanovski – viiul
Jaanis Kill – kitarr
Robert Nõmmann – kontrabass

Virtuoosne ja detailideni lihvitud, emotsionaalne ja meeleolukas kollektiiv söövib mällu kõigile, kes kasvõi korra on sattunud seda kuulama. Titoks koosneb kolmest sõbrast, noorest, aga juba üsna staažikast muusikust, kes tänu aastatepikkusele koosmängule on saavutanud ideaalse harmoonia nii mõtetes kui ka heliilmas.

Trio toob publikuni Django Reinhardti parimad palad, Raimond Valgre unustamatud meloodiad ning klassikamaailma ilusaimad kompositsioonid, seda kõike muidugi gypsy-džässi võtmes. Titoksi improvisatsiooniline kahekõne ja virtuoossus tekitavad kuulajais emotsioone, mida on raske unustada.

Titoks esineb 26. septembril Valga jazziklubis WALK ja 28. septembril Pärnu Endla jazziklubis.

Lisainfo Facebookis.

EST-FRA Jazz Fest

Septembris toimub esmakordselt Eestis prantsuse-eesti jazzifestival EST-FRA Jazz Fest. Festivalil saavad kokku kaks kultuuri ning viis omanäolist ansamblit, et tekitada kultuurideülene džässisulam. 26.-28. septembril toimuv üle-eestiline festival seob prantsuse ja eesti muusikat ja maitseid ning tähistab Eesti Jazzliidu uue koostööprojekti algust Nantes Jazz Action’iga. Kontserdid leiavad aset Tallinnas, Tartus, Pärnus, Valgas ja Võrus.

EST-FRA Jazz Fest’il astuvad üles kolm eriilmelist prantsuse ansamblit David Chevallier Trio, Colunia ja Le CoON. Prantslaste kõrval astuvad lavale kaks Eesti koosseisu, mainekatest eesti džässmuusikutest koosnev Bad Habits Trio ja gypsy-džäss trio Titoks.

EST-FRA Jazz Fest’i esimene osa leidis aset 2018. aasta märtsis Prantsusmaal, Nantes’i linnas, kus kohalike prantsuse ansamblitega andsid kontserte ja töötube Kadri Voorand Trio, Peedu Kass Momentum ning Jaak Sooäär & Aleksei Kruglov 4tet. 26.-28. septembril 2018 saab projekt järje Eestis: Jazzliit on kutsunud kohale kolm ansamblit Nantes’ist, kes erinevates Eesti linnades koos kodumaiste artistidega kontserte annavad ning töötube läbi viivad.

Festivali programm:
26. septembril Valga jazziklubis WALK: Le CoON(FRA) ja Titoks(EST)
26. septembril Võru jazziklubis: Colunia(FRA) ja Bad Habits Trio(EST)
27. septembril Tartu Erinevate Tubade Klubis: David Chevallier Trio(FRA) ja Bad Habits Trio(EST)
28. septembril Pärnu Endla jazziklubis: Colunia(FRA) ja Titoks(EST)
28. septembril Tallinna jazziklubis NO99: David Chevallier Trio(FRA) ja Le CoON(FRA), toidufestival: prantsuse ja eesti maitsed.

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).