Reedel, 18. jaanuaril 2019 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Helin-Mari Arder – laul
Sven Kullerkupp – klahvpillid

Endla Jazzklubi XIII hooaeg jätkub imeilusate roostevabade ballaadidega Eesti ja muu ilma pop- ja jazzmuusika klassikast.

Helin-Mari Arderit on muusikakriitikud kutsunud eesti jazzilavade päikesekiireks, kes võlub laval publikut musikaalse siiruse ning vahetu suhtlemisega. Helin-Marile on lähedane nii emakeelne muusika, svingmuusika ning uued versioonid jazzmuusika pärlitest, samas ka nõtked portugalikeelsed bossad ja sambad ning võluvad prantsuse šansoonid. Lauljatarilt on ilmunud kümmekond heliplaati eesti ja välisautorite laulude uute seadete ning originaalloominguga, mis on sageli loodud armastatud eesti autorite tekstidele (Eeva Park, Olivia Saar, Ilona Laaman, Ott Arder, Leelo Tungal). Viimaste aastate jooksul on originaalloomingu hulka lisandunud ka lastele kirjutatud laulud. Helin-Mari originaalmuusikast on tuntuim tema "Väike päike", 2019. aasta laulupeol "Minu arm" tuleb esiettekandele ka lauljatari kirjutatud "Naerulohkudega maailm" Olivia Saare tekstile.

Sven Kullerkupp on tegev muusikas väga erinevates valdkondades: klassikaline ja jazzpianist, soolo-, stuudio- ja ansamblimuusik, fonogrammitootja, helilooja, arranžeerija, pedagoog ja mida kõike veel. Ta on esinenud erinevates koosseisudes pea kõigi eesti jazzikuulsustega. On mänginud Sergei Manukjani legendaarses ansamblis Avicenna. Välisesinemistest toob pianist eriliselt välja üles astumise Porijazzil. 2018. aastal kujunes edukaks kontserdisari Nat King Cole ja Raimond Valgre lauludega koostöös Karl Madisega.

Lisaks muusikuna on Sven Kullerkupp osav ka sõnaseadja ja lugude jutustajana. Tema autobiograafiline raamat "Piano Pianissimo". Raamatu katkend pälvis Loomingus 2016. aastal ilmumise eest ajakirja debüüdi aastaauhinna.

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).