Endla Teatri 108. hooaeg algab 13. septembril. Suures saalis etendub pildike 1950ndate Eestist „{Sajandi lugu}: Kaarnakivi perenaine“ ja Küünis elu lugu „Itk“. Pärast etendusi kell 21.30 ootame kõiki Teatrikohvikusse, kus esinevad Jaan Sööt ja Andre Maaker, kaasas kitarrid ning uued lood ja laulud neist endist, nende unistustest ja inimestevahelistest suhetest. Kontsert on tasuta!

Jaan Sööt ja Andre Maaker kohtusid lavalaudadel esmakordselt 2016. aasta lõpus Viljandis. Mõnusast koosmusitseerimisest jäi mõlemil tunne, et ühtteist oleks veel teineteisele jagada ning publikule läbi kahe kitarri kooskõla ja laulude jutustada. Nii sai eelmisel suvel teoks kontsertreis ning sügisel asusid mehed salvestama plaati „Armastusfilm“, millele kogunenud laulud jutustavad loo armastuse erinevatest värvingutest.

Kingitusena kõigile teatrisõpradele on Endla Teatri etenduste piletid 12.-16. septembrini ainult 12 € (v.a lasteetendused). Müügil on sügistalvine hooaeg kuni aasta lõpuni. Piletid on müügil Endla kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis. Soodushinnaga pileteid on piiratud koguses. Pakkumine ei kehti eelnevalt broneeritud piletitele ja kampaaniapileteid ei ole võimalik broneerida.

Selle hooaja esimesed uuslavastused toovad välja külalislavastajad. 13. oktoobril esietendub draama „Märter“, mille lavastaja on Ervin Õunapuu. Lõbusast pahaendeliseks arenev lavastus uurib, kui kaugele ulatub meie tolerants kokkupuutel ekstremismiga. 3. novembril esietendub draama „Elu ja armastus“, mille lavastaja on Aare Toikka. 19-aastane Irma Vainu sõidab pärast gümnaasiumi lõpetamist linna, et õppida ja haritud naiseks saada. Seal kohtub ta aga Rudolf Ikkaga ... 12. detsembril esietendub seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle“, mille lavastaja on Oleg Titov. Algab seiklus, mille käigus satuvad loomade keelt oskav doktor ning tema karvased ja sulelised sõbrad nii Hispaania härjavõitlusareenile kui kaugel lõunameres asuvale Ämmalahvi saarele.

2018. aasta sügisel etenduvad viimast korda dokumentaallavastus eestlusest „45 339 km² raba“ (algupärase dramaturgia auhind 2017), muusikaline koguperelavastus „Alice Imedemaal“ ja romantika/komöödia/draama „Surmatants“. Mängupuhkusele lähevad draama „Tramm nimega Iha“ (Endla publikulemmik 2016), romantiline komöödia „Peaaegu armastus“ ja [komeedia del norte] „Pulli kirves“, mille 108. hooaja ainukesed etendused toimuvad septembris ja oktoobris.

Kohtume teatris!

Sissepääs on TASUTA!