Reedel, 1. detsembril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Anna Lea Haamer – vokaal, klahvpillid
Karl Tammaru – bass
Alex Verlin – kitarr

Anna Lea Haamer trio on verivärske koosseis, mis sai loodud 2023 aastal Anna Lea Haameri emakeelse loomingu esitamiseks. Ansamblis mängivad Karl Tammaru, Anna Lea Haamer ja Alex Verlin, keda on ühendanud ühised jazziõpingud Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis ja EMTAs. Aastate jooksul on lauljal kogunenud palju eestikeelset muusikat, mida ta oma suurema koosseisu Anna Lea Haamer Quintet kavasse pole planeerinud kunagi põimida. Sellegipoolest soovib ta neid lugusid laiemale publikule esitada ning selleks saigi loodud väiksem koosseis Anna Lea Trio.

Kontserdil tuleb esitusele Anna Lea Haameri emakeelne looming, mida ta on läbi aastate kirjutanud kuid millest enamus lugusid pole veel kusagil avaldanud. Anna Lea Haameri emakeelne looming kaigub jazzi, popi ja folgi piirimail. Tekstidest õhkub palju elulisi mõtisklusi ning olulisi tõekspidamisi, lihtsalt siiraid soove ja puhtaid emotsioone. Kavas on siiraid laule, mis on kirjutatud armsatele sõpradele või pereliikmetele, lauluõpilastele või nendest inspireerituna ning ka juba varasemalt Anna Lea Haamer Quinteti repertuaarist tuttavaid eestikeelseid lugusid. Laulja ise tunneb nende lugudega suurt lähedust ning soovib need nüüd ka laiemale publikule kuuldavaks teha.

• Anna Lea Haamer on noor jazz-laulja, laulukirjutaja ja pedagoog kelle lai häälekasutus ning oskus sujuvalt ja maitsekalt laulda erinevates muusikastiilides peegeldub ka tugevalt tema loomingus, kus suur rõhk on just vokaali mängulisusel. Oma loomingut kirjutab ta erinevatest stiilidest inspireeritult - laulja lugudes põimuvad jazz, soul, RnB, funk, fusion, folk, indie ja pop. “Mul ei ole ühte ainsat stiili, millele igavesti kindlaks jään. Tunnen, et olen kõige autentsem, kui saan luua igale loole ja emotsioonile vastava kõlapildi. Laulud tulevad minuni juba üsna selge suunaga ning ma ei ürita neid ühte kindlasse žanripeenrasse istutada, seetõttu on ka minu lood pea kõik eri-ilmelised.” Laulja tekstid on tihtipeale filosoofilised ja mõtisklevad, proovides sõnastada erinevaid kogemusi ja tundmusi siit maailmast, kas läbi huumoriprisma või valuliku tõdemuse. “Olen oma hingehoidjast isa eeskujul terve elu üritanud enda ja teiste sisemaailma lahti seletada, seda aktsepteerida ning näha kõikide erinevate emotsioonide võlu ja valu. Laule ja nende tekste loon peamiselt selle eesmärgiga, et mingi peas tiirutav mõte sealt justkui “purki” ära panna, et saaksin teda kõrvalt vaadelda ja analüüsida, ilma ise alati selle sees tiirlemata.”

• Karl Tammaru on basskitarrist ja helilooja Tallinnast, kes otsib aina uusi väljakutseid muusikuna, triivides eemale standardsetest lahendustest. Inspireerituna elust ja inimestest asus ta pidevalt muusikat kirjutades mõni aasta tagasi oma unikaalset häält otsima. Ta on tegev mitmetes bändides toetavas rollis bassimängijana nagu näiteks Kenors, Mick Pedaja bänd, Kaschalot, Johannes Laas 5tet ja Anna Lea Haamer Quintet ja viib oma isiklikku visiooni ellu veel omakorda mitmetes koosseisudes Allianss, Vesi Päästab, TamTam ja Karl Tammaru trio.

• Alex Verlin on üks kahest identsest kaksikust kes on 10 aasta jooksul eesti muusikamaastikul üles astunud erinevates koosseisudes ja žanrites. Ta on mänginud ansamblites nagu Tuli, ans. Pärlin, ans. Sambel, Pretty Fly, Vennad Verlinid, Tšellopoisid ja Heldene aeg. Alexi muusikutee on olnud kirju, alustades rokk muusikast, folgist, funkiest ja peomuusikast kuni jazzini välja.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

martalottakukk[at]gmail.com