Reedel, 21. veebruaril 2020 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Ivi Rausi ja Laura Põldvere – vokaal
Jaan Jaanson  – kitarr
Raun Juurikas  – klahvpill
Ara Yaralyan  – kontrabass
Ahto Abner  – löökpillid

Uno Naissoo oli üks säravamaid Eesti jazzheliloojaid, kes uskus, et kui pärast tema surma jääks elama kas või üks laul, oleks ta väga õnnelik. Täna võib julgelt väita, et muusika, mis läks lendu legendaarse jazzhelilooja Uno Naissoo sulest, on kandunud üle aegade vee ja on täna elavam kui kunagi varem.
Tänasel kontserdil toovad lauljatarid Ivi Rausi ja Laura Põldvere teieni lood, millel on oma elu ja oma lugu. Kuulete nii meditatiivset vaikust, klassikalist jazzballaadi, vanakooli svingi, mõnusat bossanovalikku nooti kui ka kergelt psühhedeelset gruuvi. Loomulikult ei puudu kontserdilt põnev improvisatsioonimaailm.

Ivi Rausi ja Laura Põldvere koostöö algas aastal 2012, mil kaks lauljatari kohtusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse improvisatsiooni erialal. Omavaheline hea klapp, kreisi huumor ja armastus improvisatsiooni vastu pani aluse koostööle, mis on viinud duo põnevate improprojektidega ka Eestist väljapoole. Koos on esinetud Belgias, Soomes, Hollandis jt. paikades. On tehtud koostööd Eesti Kontserdiga, erinevate kirjandusfestivalidega ja lauldud lausa suurte ekskavaatorite vahel Eesti Maanteemuuseumis.

Kontserdil teevad kaasa suurepärased Eesti jazzmuusikud, kelle kõigi mõtted on leidnud väljenduse selles materjalis ühel või teisel moel.

Kohtumiseni kontserdil!

„Aitäh, Uno Naissoo!“ on juba kolmas sellelaadne austusavaldus Eesti säravaimate laululoojate loomingule. Kõik kolm on salvestatud ka albumitele:
„Aitäh, Valter Ojakäär!“ (2018),
„Aitäh, Kustas Kikerpuu!“ (2018),
„Aitäh, Uno Naissoo!“ (2019).

PS! Albumitele saavad kõik soovijad sisse pühendusega autogrammid!

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

Sissepääs on TASUTA!