Reedel, 24. mail 2019 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Kaisa Ling – vokaal, kohatu huumor
Rene Paul – klahvpillid, laul
Erki-Andres Nuut – klahvpillid, suupill

Vodevillibluusi projekt Kaisa Ling Thing on ellu kutsutud, et tutvustada ning väärtustada muusikat, mida esitasid 1920ndatel ja 30ndatel USA mustad bluusilauljad Ma Rainey, Bessie Smith, Alberta Hunter, Ida Cox ja paljud teised. Tegu oli halastamatu ning keerulise ajastuga, mil mustad naised olid ühiskonna kõige represseeritum lõige. See jättis neile aga ootamatult suure vabaduse öelda välja see, mida teised ei saanud või ei julgenud. Nii ilmuski eelmise aasta novembri lõpus Eesti esimene vodevillibluusi kogumik, kauamängiv „Nii kole mees” (Teet ja pojad 2018), millel leidub laule seksist, rassismist ja vägivallast – seda kõike vodevillile omase ümberütleva huumoriprisma läbi. Kaisa on aga veendunud, et seda muusikat tuleks meeles pidada ka tänapäeval, neid kangeid, julgeid ja pööraseid naisi endale eeskujuks seada, et mitte taaskord nii-öelda samas augus lõpetada.

Projekti eestvedaja ja laulja Kaisa Maria Ling on pühendunud naisbluusi uurimisele ning koondanud enda ümber hulga muusikuid ja kaasamõtlejaid eesotsas laulusõnade tõlkija ja bluusimuusiku Aapo Ilvesega, tänu kellele kõlab saja-aastane riukalik bluus nüüd ka eesti keeles.

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).