Reedel, 16. septembril 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Sten-Olle Moldau - kitarr, vokaal
Rauno Vaher - löökpillid
Indrek Mällo – bass
Kaarel Kuusk – klahv, vokaal 

Ansambel Kangelased on Eesti vokaal-instrumentaalkoosseis, kes tegeleb 2019. aastast funki, pungi ja jazzi kokku sulandamisega. Oma teekonda alustas bänd 2019. aastal tänavabändina ning bändi enda suunitlus just tänavalt alustada oli aga endale väga selge ja keerulise väljakutse püstitamine – kontsert pidi olema nii energiline, et kuulaja oli nõus pooleli jätma muu kõrvalise ning kuulama kontserti olukorras, kus see tal üldse plaanis ei olnudki. Koosseis avaldas 2020. aastal EP nimega „Lubadused” ning töötab hetkel oma debüütalbumi kallal, mis näeb ilmavalgust 2022. aasta sügisel.

Ansambli kontsertkava koosneb improviseeritud rütmilisest kontrollitud kaosest – bänd ei lepi reeglina kokku ühegi loo struktuuri, vaid esitab endale igal kontserdi väljakutse üksteise mängust põrkuda ja mõjutuda, tulemuseks on iga kord eriilmeline kontsert. Kuigi bändi fundamentaalne stiil vaatab väga otse 70ndate funki alguse poole, ei jää Kangelased sinna seisma ega proovi kuidagi olla „stiilipuhtad”. Kontserdil on kõige kindlam see, et kuulaja on algusest lõpuni naelutatud kõrvade ja silmadega bändi külge, sest lisaks nobedatele ja täpsetele näppudele on bänd oma tänavabändi koolituse najal väga vaatemänguline vaatepilt.

• Sten-Olle Moldau on Eesti muusik, laulukirjutaja ja produtsent, kes juba aastaid 10 tegutseb sooloartistina kui ka ühe enam kitarristina erinevates ansamblites. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia ja töötab igapäevaselt Rapla Susi Stuudios, salvestades ja produtseerides erinevaid ansambleid. Samuti on ta Viljandi Kultuuriakadeemias helitehnoloogia õppejõud. Tema sooloprojekti lood leiavad Eesti raadiotes igapäevaselt mänguaega ja tema viimane album „Rapla” oli Raadio Tallinna kuu album 2021. aastal, samuti nomineeriti album sama aasta EMA auhindadel aasta autorilaulu kategoorias auhinnale.

• Indrek Mällo on Viljandi Kultuuriakadeemia bakalaureusekraadi omandanud bassist, kes on mänginud erinevates kollektiivides pea 15 aastat. Nende sekka kuulub Animal Drama, Mick Pedaja, Impromachine 4000, Mari Jürjens ja Sten-Olle ansambel.

• Rauno Vaher on 10-aastase kogemusega vabakutseline trummar. Ta on mänginud kooslustes Angus, Emerald, Jingles, Sten-Olle ning on nõutud meelelahutaja Eesti alternatiivskenes.

• Kaarel Kuusk on tegutseb igapäevaselt pianisti, samuti on ta tegev muusiku, näitlejana ning muusikalise kujundajana teatris Must Kast. Ta on aktiivne mitmetes muusikalistekoosseisudes nagu vokaalansambel Soulsome, Kangelased, Etnosfäär, Pille-Riin Karro & The Wet Cats, vonKuusk, Laura Juno (ja Kali Briis), Impromachine.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee