Reedel, 31. märtsil 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Kirke Karja – klahvpillid, klaver, elektroonika
Raimond Mägi – kontrabass ja elektroonika

Kirke Karja ja Raimond Mägi on koos musitseerinud mitmetes ansamblites: Kirke Karja Quartet, Raimond Mägi Trio, Raimond and the 3 Magis, IHA, jne. Neid ühendab huvi uute kõlade ning eksperimentaalse improvisatoorse muusika vastu. Sel sügisel on nende fookuses repertuaar duole, kuid tavapäraste instrumentide asemel on võimalik kuulata prepareeritud pille ning esemeid, mis esmapilgul ei tundu üldse kui pillid.

• Pianisti ja heliloojana otsib Kirke Karja eelkõige uusi kõlasid, loominguse liidrina jällegi huvitavaid helikooslusi. Tal on õnnestunud meelitada oma projektidesse koostööle mitmeid nimekaid välisesinejaid, kes löövad kaasa žanripiire ületavates koosseisudes Captain Kirke and The Klingons ning Karja/Renard/Wandinger. Eestit on Kirke esindanud mitmetel mainekatel festivalidel, sealhulgas läbinud ülitiheda valikusõela pääsemaks Kirke Karja Kvartetiga esinema Jazzaheadil ja 12pointsil. Heliloojana on Kirke looming pälvinud esitamist sümfooniaorkestritelt, bigbändidelt ning erinevatelt kammerorkestritelt ja -ansamblitelt.

• Raimond Mägi kutsumuseks on basskitrarr, kontrabass ning heli manipulatsioon kasutades sämplereid, süntesaareid, euroracke ja efektipedaale. Pillimängijana tegutseb Raimond mitmetes Eesti jazzi skenes tuntud koosseisudes (Kirke Karja Kvartett, Pent Järve Trio, ÖÖTÖÖ, Raimond & the 3 Magi, Madis Muul Hextet jpt). Ta on üles astunud lisaks Eestile ka Soomes, Lätis, Poolas, Saksamaal, Venemaal, Prantsusmaal, Itaalias, Luksemburgis, Aserbaidžaanis ja Hiinas. Raimond Mägi on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal ning omandanud magistrikraadi kontrabassi erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Muusikas hindab Raimond eelkõige spontaansust, ausust ja transtsendentaalse elemendi olemasolu.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

martalottakukk[at]gmail.com