Reedel, 17. novembril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Kertu Aer – kontrabass
Sondre Moshagen – klaver
Steinar Heide Bø – trummid

Lightning trio on Eesti-Norra koosseis, mille liikmed kohtusid Trondheimi Muusikaakadeemia jazzi erialale õppima asudes. Trio mängib omaloomingut, mis on uuenduslik ja värske, olles samas juurtega traditsioonilises jazzis. Kuigi kõik bändi liikmed on erineva muusikalise taustaga, ühendab neid armastus kaasaegse ameerika jazzi vastu. Nende mängu saab kirjeldada sõnadega uudishimu, energia ja mängurõõm, mille tulemuseks on avatud ja aus kõla. Tänavu aasta kevadel oli Lightning triol tuur kontsertidega Stockholmis, Oslos ja Trondheimis. Kontserdil kõlab Lightning trio omalooming, mis on inspireeritud New Yorki jazziskenest, eriti bändidest nagu Micah Thomas trio, Immanuel Wilkins kvartett ja Giveton Gelin kvintett. Iga bändi liige on panustanud repertuaari enda kirjutatud lugudega ning teoste esitamisel on tähtis ühise avatud ruumi tekkimine – et muusika võiks minna ükskõik millisesse suunda, samal ajal on tähtis mõtte ja vormi ühine hoidmine. Esitusele tulevad nii meloodilisemad ja rahulikumad palad kui kiiremad intensiivsemad lood.

• Kertu Aer on noor kontrabassist, kelle muusikaline teekond on kulgenud klassikalise klaveri õpingutest jazzkontrabassini. Kertu on õppinud Viljandis, elanud ja õppinud Rootsis, Skurupis, ning nüüd täiendab ennast Norras Trondheimi muusikaakadeemias. Kertu on tegev bändides Lightning trio, Dubbeltrion, Kertu Aer 4 ja Ingeborg Sollid trio.

• Sondre Moshagen on norra pianist, kes õppis enne Trondheimi Muusikaakadeemiat Oslo Muusikakadeemias. Selle tulemusel on Sondre nõutud pianist erinevates koosseisudes nii Oslos kui ka Trondheimis. Sondre mängustiil on väga musikaalne, üks tema suurimaid eeskujusid on pianist Micah Thomas. Sondre mängib bändides PESH, Three Souls ja Mose trio.

• Steinar Heide Bø on üks nõutumaid noori trummareid Norras. Tema tehniliselt virtuoosne ja rütmiliselt modernne ja põnev mäng on heaks põhjaks paljude

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

martalottakukk[at]gmail.com