Reedel, 20. oktoobril 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Rahel Talts  – klaver
Marek Talts  – kitarr

Mingil tasandil on Rahel Talts ja Marek Talts alati koos musitseerinud – kas siis näiteks pere sünnipäevadel esinedes, lõkkeplatsi ääres jämmides või kodus jazzi standardeid harjutades. Mõlemad muusikud on käinud omi radasid, mänginud erinevates bändides nii Eestis kui välismaal ning välja andnud oma albumeid. Esimese avaliku esinemise andsid duona Rahel ja Marek möödunud detsembris Theatrumi Aidas, mis tõi kaasa imeilusad emotsioonid ja tagasiside ning tahte bändi edasi teha. Kavas on mõlema instrumentalisti omalooming ning mõned arranžeeringud lemmik jazzi standarditest. Põimides imelisi kitarri- ja klaverihelisid üheks tervikuks, loovad nad midagi väga huvitavat ja mõnusat igale kuulajale.

• Marek Talts on üks hinnatumaid ja mitmekülgsemaid kitarriste Eesti muusikamaastikul ning on koos mänginud väga paljude nimekate artistidega nii popi, folgi, rocki, jazzi kui ka indie valdkondadest. 2020. aastal andis Marek Talts välja oma sooloalbumi „Abstract Dance”ning tegeleb nüüd uue muusika loomisega. Ta on ka õppejõud Viljandi Kultuuriakadeemias.

• Rahel Talts õpib juba viiendat aastat Taanis jazzklaverit ning kompositsiooni ja omandab seal magistrikraadi. Peamiselt tegutseb ta Taani muusikaskeenel, kuid mängib tihti ka Eestis ja Leedus erinevates koosseisudes. Just äsja, 2022. aasta alguses, avaldas ta oma esikalbumi Rahel Talts Ensemble’ga, mis kannab nime „Power of Thought”. Tänavu aasta maikuus ilmus Rahelil tema teine autorialbum enda kvartetiga.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

martalottakukk[at]gmail.com