Reedel, 23. septembril 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. 

Rahel Talts (EE) – klaver
Mariusz Prasniewśki (PL) – kontrabass
Jesper Lørup Christensen (DK) – trummid
Donatas Petreikis (LT) – saksofon

Rahel Talts trio sai alguse 2021. aasta sügisel, kui koosseis tegi oma esimese esinemise Kerteminde Jazz Nights festivalil Taanis. Sealt said nad palju motivatsiooni ja julgustust edasi tegutseda, esineda ning uut muusikat kirjutada. Rahel Talts trio esitab Eesti pianist Rahel Taltsi kirjutatud muusikat, mis on energiast pakatav meloodiline ning akustiline jazz, millel on palju mõjutusi traditsioonilisest jazzist ja bebopist, kuid millel ei puudu modernsus ning unikaalsus põnevate rütmikihtide, läbimõeldud huvitavate harmooniate ja meeldejäävate meloodiate näol. Viimasel kontserdil Taanis otsustas koosseis lisada trio helikeelele natuke värskust saksofoni näol ning enda sekka kutsuti Donatas Petreikis. Trioga salvestab oma esimese plaadi 2022. aasta sügisel.

• Rahel Talts on jazzpianist ja helilooja Eestist, kes õpib Taanis, Syddansk Musikkonservatoriumis ning teeb hetkel magistrit jazzklaveri ja kompositsiooni erialal. Rahelile meeldib mängida ja kuulata väga palju erinevat muusikat, kuid tema süda kuulub ühelt poolt traditsioonilisele jazzile ning teisalt modernsele, meloodililsele jazz fusionile. Rahel teeb kaasa paljudes koosseisudes üle Euroopa – Allianss (EST), Allan Kaljaste Smooth Group (EST), Saulius Petreikis World Orchestra (LIT), J.R. InFusion (DK), Donatas Petreikis Quintet (DK) ning on liider bändides Rahel Talts Ensemble ning Rahel Talts trio.

• Donatas Petreikis on Leedust pärit saksofonimängija, helilooja ja arranžeerija, kes teeb hetkel doktorikraadi Taanis Syddansk Musikkonservatoriumis. Donatas teeb kaasa paljudes bändides rahvusvaheliselt, kas liidrina või liikmena. Tema põhilised projektid hetkel on Donatas Petreikis Quintet, millega just hiljuti albumi välja andis, Collaborative Jazz Septet, Saulius Petreikis World Orchestra, Rahel Talts & Donatas Petreikis Duo jpm.

• Mariusz Prasniewśki on Poola kontrabassimängija, kes elab ja tegutseb Taanis. Võib kindlusega öelda, et Mariusz on üks hõivatumaid bassimängijaid Taani jazziskenel. Mariusz on lõpetanud ka Syddansk Musikkonservatoriumi ning praegu teeb kaasa väga paljudes projektides nii Taanis kui ka Poolas.

• Jesper Lørup Christensen on Taani trummar, kes on samuti lõpetanud Syddansk Musikkonservatoriumi. Jesper elab Odenses (erinevalt teistest liikmetest, kes elavad Kopenhaagenis) ning mängib erinevates bändides Odenses. Jesper on väga mitmekülgne mängija, kuid armastab kõige rohkem mängida swingi ja jazzmuusikat.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee