Reedel, 12. jaanuaril 2024 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. Kontsert algab peale etenduste lõppu.

Sofia Rubina-Hunter – vokaal
Kristen Kütner – kitarr

Mitmekülgselt andekas ja särav vokalist Sofia Rubina on oma žanripiire ületava leidlikkusega end tuttavaks laulnud enamikele eesti džässiaustajatele. Tema ampluaast võib leida puhast džässiklassikat, aga ka mõjutusi soul- ja gospelmuusikast, samuti on ta kirglik klubimuusika ja funky austaja.

• Sofia Rubina on esinenud paljudel tuntud džässifestivalidel üle terve maailma ning teinud koostööd äärmiselt nimekate vene, läti, leedu ja ameerika muusikutega. 2009. aastal pälvis ta Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare poolt väljaantava Noore Jazzitalendi preemia ja tunnustusi on järgnenud ridamisi. Sofia Rubinalt on ilmunud viis heliplaati, millest eelviimane “In The Land Of Oo Bla Dee” pälvis Eesti Muusikaauhindadel 2016. aastal aasta džässalbumi tiitli. 2019. aastal ilmunud albumit “Where It Begins” on saatnud nii fännide kui kriitikute heakskiit. Tuleval kontserdil kuulebki lisaks muule lugusid sellelt plaadilt ja samuti uut originaalloomingut. 2023. aastal ilmus Sofial kuues album „I Am Soul“ millelt leiab kuus Sofia kirjutatud lugu ja lisaks kaverdab ta selliste tippmuusikute nagu Bonnie Raitt, George Duke ja Chick Corea palasid. Erinevalt lauljatari varasemast loomingust on „I Am Soul“ modernsema, crossover-kõlaga, ühendades jazzi, souli, gospeli ja popi.

• Kristen Kütner on jazzkitarrist ja helilooja, kes on eelkõige tuntud ansamblitest Lexsoul Dancemachine ja Põhja Konn. Kütnerit inspireerib erinäolistes muusikažanrites tegutsemine ning ta usub, et igast stiilist on midagi kasulikku õppida.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 7 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

martalottakukk[at]gmail.com