Reedel, 22. aprillil 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Anett Tamm – vokaal/süntesaator/FX
Karl Tammaru – basskitarr/FX

TamTam ehk Anett Tamm ja Karl Tammaru on eksperimentaalne bassi ja vokaali duo, mis oma minimalistlikule iseloomule vaatamata loomingulistest ja žanrilistest piiridest üle astuda proovib. Duo peamine eksperiment seisneb õhulise koosseisuga täisväärtusliku muusika loomises ja ühise hingamise leidmises, seistes silmitsi kõrvalise rütmilise ja harmoonilise toetuse puudumise väljakutsega. Duo muusika on suuresti inspireeritud öisest sürrealismist, pooleldi unenäolisest olekust ning seob laiaks tervikuks improviseeritud tekstid ja bassiüminad, groove'id ja ekspressiivsed vokaliisid. Anett ja Karl said algselt prooviruumis kokku 2019. aastal, eesmärgiga anda 80. aastate lemmiklugudele ühiselt uus nägu. Arranžeerides The Police’i, Tears For Fears’i ja Joni Mitchelli loomingut ja lahendades väljakutseid väikese koosseisu kõlama saamiseks avastati sarnasused üksteise muusikalises tunnetuses ja taotlustes. Pärast väikest pausi koosmängust tekkis tahtmine võtta käsile uued ühised eksperimendid, seekord aga juba omaloominguga. Anetti ja Karli seob austus fusionis ja progressiivse muusika vastu, mille tehnilises keerukuses ja kompositsioonilises kontrastsuses on säilinud sisu, teatud kergus ning rahu. TamTam’i muusikast kumavad läbi kummagi loomingulised eeskujud, kuid duo koosseisus ilmnevad need mõjutused hoopis omanäolisemate vihjete ja varjunditena.

Anett Tamm on laulja ja helilooja, kes on seni oma põnevamad mõttevälgatused seadnud ansamblile Alfa Collective ning andnud välja debüütalbumi "Canvas" (2018). Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 3. kursusel Kadri Voorandi käe all jazzlaulu.

Karl Tammaru on bassimängija ja helilooja Tallinnast. Karl alustas oma muusikalist karjääri Elleri muusikakoolis Tartus ja lõpetas 2018. aastal Otsakooli Tallinnas. Hetkel on Karlil käsil 2. kursus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Karl Tammaru on eestvedav liige kunstilises rokigrupis Vesi Päästab, fusioni kvartetis Allianss, algatas hiljuti omanimelise klaveritrio ja lööb kaasa ka mitmetes koosseisudes toetaja rollis (Kenors, Johannes Laas 5TET, Anna Lea Haamer Kvintett, Kristin Kalnapenk).

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee