Reedel, 6. mail 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. 

Tobias Tammearu - saksofon
Robert Rebane - basskitarr
Martin Petermann – löökpillid

Tobias Tammearu trio kaotab oma muusikas stereotüüpsed rollid, luues absoluutse võrdsuse, ühtse hingamise ja pannes end ebatavalistesse olukordadesse saksofonisti, bassisti või trummarina. Vootele Ruusmaa ajakirjast Müürileht on kirjutanud: „Tobias Tammearu trio mängib vaikuse ja müraga, rütmi, meloodia ja hägustatud helide väljajoonistamisega, mistõttu nende muusika on koosseisu noorust arvestades äärmiselt omanäoline.” Kaastegevad on Robert Rebane bassil ning Martin Petermann trummidel. Järgitakse ühte põhiprintsiipi: „Ära eelda, lase muusikal end juhtida”.
2020. aastal andis ansambel välja debüütalbumi „Bivium”, mis on pälvinud palju positiivset vastukaja nii kuulajatelt kui ka kriitikutelt.

Kontserdil tuleb esitusele Tobias Tammearu trio teine albumi „Trivium“materjal, mis saab olema jätkuks nende debüüdile „Bivium“. Need pealkirjad tulenevad zooloogiast, millega nimetatakse okasnahksete (meritäht neist kõige populaarsem) kehaosi. Biviumiks nimetatakse nende alumist kahte jäset, Triviumiks ülemist kolme jäset. „Triviumil“ kõlav muusika on rafineeritum ja struktureeritum kui tema eelkäija. Samuti kaasatakse ansamblisse võnkemeister Siim Hiob, kellel on muusikas rohkem sõnaõigust kui tavaliselt.

Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Praegusel hetkel on käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau “Gather Around”, Johannes Laas 5tet, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA/BEL/SPA/EST), kellega pälvis 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat’i auhinna. 2020. aastal nomineeriti Tobias Eesti Jazziauhindadel Noore Jazzitalendi tiitlile.

Robert Rebane alustas oma muusikuteed akordionistina Nõmme Muusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Olivia Kalluste ja Tiit Kalluste õpilasena. Ta on saavutanud häid tulemusi mitmetel omaloomingulistel konkurssidel. Akordioni kõrvalt hakkas ta iseseisvalt õppima ka klaverit ja kitarri. 2019. aastal lõpetas Robert Amsterdami Konservatooriumi jazz-osakonna hoopis basskitarri erialal. Ta tegutseb koosseisudes nagu De Jong/Rebane/Kantonen Trio(NL/FIN/EST), Tobias Tammearu Trio, Pennar & Friends, Puhkuseloomad ja Pillikud.

Martin Petermann on trummar, kes on jazz-, pop- ja rokkmuusika maastikul tegutsenud üle kümne aasta ning salvestanud ja teinud koostööd paljude erinevate artistidega. Hetkel võib Martini näha musitseerimas Liisi Koiksoni ansambli, Alfa Collective’i, Johannes Laas 5teti, Anguse, Frankie Animal’i, Polarflies’i, Tobias Tammearu Trio ja Pennar & Friends ridades. Martin Petermann on end erialaselt täiendanud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Muusikutöö kõrval on Martin ka trummipedagoog Meero Muusiku huvikoolis ning helitehnik.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Piletid müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldajad: Eesti Jazzliit ja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee