Reedel, 6. aprillil 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.  

Pearu Helenurm – klahvpillid
Kalle Klein – saksofonid
Kristo Roots – kitarr
Raivo Prooso – bass
Madis Zilmer – trummid

PHLOX on märkimisväärse lavalise küpsusega Tallinna kvintett, mis viljeleb instrumentaalset jazz-rocki selle žanri kõige algupärasemas tähenduses. Viisiku visiitkaart on ehe, äratuntavalt “seitsmekümnendatelik” analoogheli, mis oli omane varase fusioni teerajajatele nagu Soft Machine, Gong, King Crimson jt (niinimetatud Cantebury koolkond).

Ansamblit iseloomustavad tugev kompositsioon, pillivalitsemine ning kokkumäng; tulemuseks on äärmiselt intensiivne kõlapilt, mis on ühtviisi nauditav nii elavas esituses kui heliplaadilt. Aastatuhande vahetusel kokku tulnud ning rida koosseisuvahetusi läbi teinud ansambel on välja andnud kuus kauamängivat, millest üks kontsertalbum. Nagu mitmed varasemad, nii on ka viimane stuudioalbum pälvinud tähelepanu arendatud rockmuusika ringkondades Euroopas, Jaapanis ning USAs.

Diskograafia:
"Fusion" (2000, MKDK Records)
"Piima" (2004, MKDK Records)
"Rebimine + voltimine" (2007, MKDK Records)
"Talu" (2010, MKDK Records)
“Vali” (2013, MKDK Records)
“Keri” (2017, MKDK Records)

“Nädala plaat. Jazz-rock ei ole kuhugi kadunud"
Janar Ala, Postimees, 17.06.17
“Phlox kurrutab ja plisseerib erisugust džässi ja furioosset vunki, mürab kõlavärviliselt ja kirjult, keerab teinekord groteskseks ja kõmistab isegi apokalüpsikuid, kuid ei välista seejuures sugugi ei vagusat natüürmortlikku meelisklemist ega lennukat gruuvimist seiklusfilmimuusikahelistikes.

Postimees, Tiit Kusnets
“2000. aastal sündinud fusion-kollektiiv. Kiire, keeruline ja lärmakas. Ettevaatust. Phlox tunneb end peente, vaevatud kunstnikuhingedega samas elevandiluutornis küll koduselt, aga pigem skvotterite kui munkadena — üleoleva eemaldumise asemel ajalik-asjalikust maailmast veavad nad külla kahtlast, mitte kunagi päris kainet kontingenti, eelistavad eksistentsiaalsele elitarismile krutskiga nalja ning sfääride eeterlikule muusikale trampides tantsimist."

Eesti Ekspress, Mart Kalvet
“Areaali satub Phlox, kes on oma loomingus jazzrocki molekulideks lammutanud, taas tükkidest kokku pannud ja lisanud omalt poolt üht-teist avangardsemat. Tänaseks on ansambel lammutamise ja taas ehitamisega teatava vilumuseni jõudnud, vallutanud üksikuid tippe väljaspool kodulavasidki ning Phloxi vanemaid plaate ajavad rariteetidena taga jazzrocki- ja progesõbrad maailma kõige erinevamates nurkades.”

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).