Reedel, 23. novembril 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.  

Lembit Saarsalu – saksofon
Olav Ehala – klaver
Toivo Unt – kontrabass
Toomas Rull – trummid 

Lembit Saarsalu 70. juubelit tähistavate kontsertide sari jõuab ka Pärnusse! Eesti muusika suurkujud esitavad džässiklassikat ja Ehala-Saarsalu originaalloomingut. 

Saksofonist Lembit Saarsalu debüteeris 1965. aastal Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil, korduvalt valiti ta Nõukogude Liidu parimaks tenorsaksofonistiks. Pikaaegseim koostöö seob teda Kurski pianisti Leonid Vintskevitšiga duos Jazz For Two, millega on esinetud maailma eri paigus aastast 1984. Saarsalu on rahvusvahelistel lavadel esinenud üle neljakümne aasta, teda kutsutakse tunnustavalt tiitlitega ”Saksofonikuningas“, ”Eesti jazzi visiitkaart” ja „Jazzipärl“. Ta on osalenud mainekatel festivalidel nagu Lionel Hampton Jazz Festival (USA), North Sea Jazz Festival (Holland), andnud kontserte Euroopas, Ameerikas, Aasias ja Aafrikas. Saksofonist on teinud koostööd jazzi suurkujudega nagu Lionel Hampton, Elvin Jones, Dr. Lonnie Smith jpt. Koos sümfooniaorkestritega on saksofonist esitanud ka suurvorme. Lembit Saarsalu meistrikursused on oodatud USA, Saksamaa, Soome ja Venemaa ülikoolides. 

Viimased 10 aastat on Saarsalu töötanud Tartu Elleri nimelises Muusikakooli rütmimuusika osakonnas. Lembit Saarsalu arvukatest salvestustest viimane – autoriplaat „Pühapäev“ (2017) – on saksofonisti kummardus kauaaegsele sõbrale Olev Subbile, kelle kaheksa maali on kompositsioonide aluseks. 

Tabavalt on saksofonisti mängu iseloomustanud Utah ülikooli professor Donna Prisbrey: “Peen rütmitaju, dünaamiline mitmekesisus ning nauditav toon teevad Saarsalust tõelise meistri. Kord väljendub ta kaunilt ning mahedalt, siis jälle kriiskava eredusega. Ta on tõeline jazzmuusik, kes tunneb oma instrumendi võimalusi ja nippe.”

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).