28. jaanuaril 2020 kell 19.00 Endla Teatrikinos

Filmi sündmused on inspireeritud karismaatilisest Maria Åkerblomist ja tema rajatud kristlikust ususektist, mis tegutses 1920ndatel Helsingi lähistel asuvas Toivola häärberis. Orvuks jäädes sektiga liitunud 15-aastane Salome usub siiralt Maria lubadusi juhtida oma kogudus tõotatud maale. Üle kõige tahab ta ära teenida naise soosingut ja armastust ning on oma elu täielikult usule pühendanud. Ka siis, kui Mariat süüdistatakse mõrvakatses ja ta arreteeritakse, on Salome jätkuvalt tema süütuses veendunud.

Ilma juhita jäänud sektis langeb moraal ja kasvavad sisepinged, liikmete usk pannakse proovile. Samal ajal tutvub Salome heledajuukselise tänavatüdruku Maliniga, kelle ta ühel päeval läbipekstuna metsast leiab. Teades sektiliikmete vaenulikkust võõraste suhtes peidab Salome tüdruku kuuri. Ta külastab Malinit salaja, viib talle toitu ja üritab veenda teda usku pöörama, aga avaneb ise neiu kaudu välismaailma mõjudele. Peagi Malin avastatakse, kuid tal lubatakse häärbersisse jääda, kui ta sektiga liitub. Malin teebki seda. Tüdrukud veedavad koos üha rohkem aega, Salome tunneb ennast esimest korda elus tavalise teismelisena ja see meeldib talle.

Ootamatult saabub Maria Toivolasse tagasi, olles vanglarongilt põgenenud. Salome on õnnelik, ent Maria ekstsentriline ja destruktiivne käitumine lööb neiu usu kõikuma. Malin teeb talle ettepaneku põgeneda. Maria saab nende plaanist teada ning veenab Salome viimasel hetkel ümber. Ta tuletab tüdrukule meelde, et mitte keegi pole teda iial armastanud nii nagu Maria. Salome reedab Malini ja sektiliikmed võtavad ta kinni. Mõne aja pärast kaob tüdruk jäljetult. Salome mõistab, et kadumise taga on Maria. Ta otsustab Maria politseile üles anda. Maria püüab põgeneda, aga Salome juhatab ta lõksu.

Piletid 5/4 € müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas.

režissöör

Zaida Bergroth

osades
Pihla Viitala,
Satu Tuuli Karhu,
Saga Sarkola,
Elina Knihtilä,
Tommi Korpela,
Rein Oja,
Jan Korander

Draama

Kestus: 110 min

Keel: soome

Subtiitrid: eesti