Reedel, 9. juunil 2023 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

2023. aastal Eesti Jazziauhindadel „Noore Jazzitalendi“ kategoorias nomineeritud Nikita Korzoun õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saksofoni. Nikita toob oma mänguga tagasi traditsioonilise jazzi hõngu ning lisab juurde tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kenny Garrett, Michael Brecker, John Coltrane, McCoy Tyner. Nikita on esinenud erinevatel festivalidel (rahvusvaheline noorte jazzfestival Visioon, Jazz Time, Jazz Across Borders jt). 2018. aastal sai Korzoun peapreemia noorte talentide konkurss-kontserdil Round Table. 2021 esines Nikita Jazzkaare festivalil.

Tema kvartett koosneb tunnustatud Eesti jazzmuusikutest - Ara Yaralyan kontrabassil, Eduard Kuzovlev klaveril ja Mihhail Nikitin trummidel. Kvarteti liikmed on tema jaoks ennekõike sõbrad ja mentorid, kellelt saab Nikita häid ideid ja ka suure osa motivatsioonist, et enda muusikat kuulajaskonnale edastada. Aastatega on koosseisu liikmetel kujunenud hea side nii igapäevaelus kui muusikas. Läbi siira lavalise oleku suudab kvartett enda sooja energiat edasi kanda ka publikule.

Nikita debüütalbum „Count To Three“ koosneb omaloomingust, kus iga lugu on pühendatud kas mõnele lähedasele inimesele või mingile sündmusele. Iga lugu on nagu kuum kohv, mis ergutab koos hommikusöögiga või muul hetkel, kui tunned, et vajad natuke turgutust.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

martalottakukk[at]gmail.com