Reedel, 7. detsembril 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.   

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: 

Iris Oja – vokaal
Robert Jürjendal – kitarrid, live-elektroonika 

Duo Iris Oja ja Robert Jürjendal pakub kuulajatele tundelist ja inspireerivat segu oma heliloomingust. Iris Oja värvikale, laia ulatusega vokaalile lisandub Robert Jürjendali kitarripark ja live elektroonika, mis kokku loob fantaasirikka ja orkestraalse kõlamaailma.

Iris Oja ja Robert Jürjendali koostöö sai alguse 2012. aastal ansamblis UMA. Kooseisuga Iris Oja – mezzosopran, Aleksei Saks – trompet, corno da caccia, Robert Jürjendal – kitarr, elektroonika, valmistati ette vanadel õigeusu kirikulauludel ja helilooja Tiina Hirvoja loomingul põhinev kava, kus olid ühendatud klassikaline- ja kirikumuusika kui ka kaasaegne, ambientlik helikeel. Trio esines mitmete kontsertidega Saaremaal, Tallinnas, Helsingis ja Moskvas. 

Iris Oja on magistrikraadiga ooperilaulja, kes astub pidevalt üles erinevatel lavadel üle maailma nii solisti kui ansamblilauljana. 

Tegelikult läks Iris laulmist õppima suurest huvist jazzlaulu vastu. Heliloojast vend oli kodus mänginud Ella Fitzgeraldi ja teiste jazzlauljate kassette ning improviseeris ka ise tundide kaupa klaveril. Sellest sai mõjutatud ka Irise muusikamaitse, ta soovis oma häält võimalikult igakülgselt tundma ja valitsema õppida. Olles väikesest peale vaid klassikalist muusikat õppinud, oli just jazzis peituv teatav vabadus see, millest Iris oma muusikukarjääris väga puudust oli hakanud tundma, kui ansambel UMA tegi ettepaneku esimeseks koostööks. See oli Irise jaoks suur hüpe tundmatusse, kuid ka ühe unistuse uskumatu täitumine. 

Robert Jürjendal õppis klassikalist kitarri ja kompositsiooni (Anti Marguste) G. Otsa nimelises Muusikakoolis, hiljem täiendas end R. Fripp’i Guitar Craft kursustel Saksamaal. Aastal 2013 omandas ta muusikahariduse magistrikraadi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. 

Ta on töötanud paljude eesti ja välismaa artistidega: Weekend Guitar Trio, UMA, Iris Oja, Arvo Urb, Riho Sibul, Tõnis Mägi, Andi Pupato, Markus Reuter, Toyah Willcox, Tim Bowness, Jan Bang, Miguel Noya, Sandor Szabo, Colin Edwin jpt.

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajate poolt pälvis Robert Jürjendal Aasta Muusik 2016 tiitli.

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).