Reedel, 1. juunil 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Aveli Paide – klarnet
Aigor Post – trompet
Raul Terep – trummid
Andres Roots – kitarr

Sawmill Roots Orchestra tänavuse debüütalbumi kohta kirjutab Hollandi muusikablogi Music That Needs Attention, et tegu on eriti hästi õnnestunud kombinatsiooniga Mississippi deltabluusist ja New Orleansi jazzist, Saksa ajakiri Global Music Magazine aga väidab koguni, et Tartu bändi muusika on päris uut, senikuulmatut tüüpi bluus: "ebatavaline, lahe, radikaalselt svingiv."

2017. aasta veebruaris esimese kontserdi andnud kvarteti koosseisu kuuluvad Aveli Paide (klarnet), Aigor Post (trompet), Raul Terep (trummid) ja Andres Roots (slaidkitarr). Roots, kelle sulest pärineb lõviosa ansambli repertuaarist, valiti jaanuaris 2018 Briti raadiojaama Severn FM kuulajate poolt Aasta Bluusimeheks; tema album "Winter" püsis mullu talvel kaks kuud UK ja Prantsusmaa bluusiraadiote enimmängitud plaatide edetabelites ning tema 2016. aasta LP "Roots Music" tunnistati Eestis Kuldse Plaadi vääriliseks.

Roots ja Terep on eri bändides koos mänginud 15 aastat, tuuritades nii Baltikumis, Skandinaavias kui Suurbritannias. Sawmill Roots Orchestra on juba üles astunud bluusifestivalidel Sundays Blues Festival (Riia), Tartu Bluusikuu (Tartu) ja UnderGround Blues (Põlva) – aga ka näiteks rahvusvahelisel kirjandusfestivalil Prima Vista, kus saadeti Buster Keatoni tummfilme. Jämmida ja/või lava jagada on tartlased jõudnud selliste rahvusvaheliste artistidega nagu Dave Arcari (UK), Black River Bluesman (Soome), Steve Lury (UK), Ismo Haavisto (Soome), L.R. Phoenix (UK) ja Robert Johnson (USA).

Lisainfo
www.andresroots.com

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).