Endla Teatri sünnipäevanädala Jazzklubi kontsert toimub reedel, 26. oktoobril 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00. 

Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad:
Margarita Voskanyan – armeenia flöödid (shvi, blul) ja muud puhkpillid
Jaan Jaanson – kitarrid
Ara Yaralyan – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – löökpillid 
 
Shabat Quartet on Eestis sündinud ansambel, kus kohtuvad armeenia ja juudi rahvamuusika. Bändi nime algussõna “shabat” tähendab laupäeva nii armeenia kui ka heebrea keeles. Kvarteti muusikat iseloomustab kaasakiskuvad rütmid, jazz-harmoonia, hingematvalt kaunid meloodiad ja improvisatsioon. Yaralyani, Jaansoni ja Kremenetski jazz-triolikule lähenemisele annab väga erilise kõla Voskanyani oskuslik vilepillide valdamine ja rahvamuusika tunnetus.
 
Margarita Voskanyan on särav artist ja etnomuusika valdaja. Ta on Jerevani muusikaakadeemia kasvandik, kus tema erialaks olid armeenia rahvamuusika ja erinevad puupuhkpillid. Ta on õppinud ka Viljandi Kultuuriakadeemias. Margarita on rahvusvaheliselt tegutsev muusik ning muusikateadlane. Ta on armeenia ansambli Cilicia (2003-2008) asutaja. Eestis on Margarita tegutsenud aastast 2003 ansamblis Atlas muusiku ning kunstilise nõustajana. Lisaks kodumaale Armeeniale on ta esinenud Gruusias, Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Hollandis ja mujal.

Jaan Jaanson on üks eesti parimaid jazz-kitarriste. Ta on nõutud bändikaaslane nii instrumentaalmuusika kollektiivides (Aleksander Paal Ballad Trio, Meelis Vind Project, Estonian Dream Bigband jt) kui ka koostöös lauljatega (Margus Vaher, Sofia Rubina, Liina Saar). Jaan on lõpetanud Helsingi Metropolia Kõrgkooli muusikapedagoogi erialal. 2012. aastal omistati talle Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia.
 
Armeenia päritolu kontrabassivirtuoos Ara Yaralyan on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna. Ta on teinud koostööd maailma tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja paljude teistega.
Ara Yaralyani pillitunnetus ja mänguoskus on teinud temast väga hinnatud ja nõutud muusiku, kes salvestab ja töötab koos erinevate muusikutega. Ta on ka andekas helilooja ning õpetab Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis, jagades kogemusi ja teadmisi noortele muusikutele.
 
Aleksandra Kremenetski on laia ampluaaga trummar ja löökpillimängija. Tema ainulaadset musitseerisemist võib kuulda nii jazzilavadel kui ka erinevates akustilise muusika kooslustes (Quid Novi, Redel Ruudus & Mirjam Kivisild, Mari Kalkun, Helin-Mari Arder, Elletuse jt). Aktiivse kontserttegevuse kõrvalt tegeleb ta ka heliloominguga ning õpetab löökpille Nõmme muusikakoolis.

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).