Suupillifestival Endla Jazzklubis: STEVE BAKER (suupill) & JULIAN DAWSON (laul, kitarr) reedel, 6. juulil 2018 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.  

Suupillimaestro Steve Baker ja laulja/helilooja Julian Dawson on teineteist tundnud hilistest 1970ndatest saati. Kuigi nad on harva „ametlikult“ koos töötanud, tagavad tugev omavaheline keemia ja ühine armastus heade lugude vastu, et nende esinemised duona on meeldejäävad sündmused, mis toovad mõlemast parima esile.

Nende esinemist 2017. aasta novembris Saksamaal World Harmonica Festivali lõppkontserdil võttis publik tormilise kiiduavaldusega vastu viimseni väljamüüdud saalis, kus pärast nädalapikkust suupillivirtuoossuse nägemist rõõmustas suupilli kuulmine maitseka saateinstrumendina.

Pikas perspektiivis on vähestel muusikutel õnnestunud suupilli abil elatist teenida. Veelgi vähemad on suutnud mängida oma instrumendi arengus nii mõjukat rolli kui Steve Baker viimase nelja aastakümne jooksul. Inglismaal Londonis üles kasvanud mees elab nüüd Saksamaal Hamburgis ja on alates 1975. aastast täiskohaga elukutseline muusik olnud. Tema töö nii kontserdi- kui ka stuudiomuusikuna ning pöördeliste õpperaamatute autori, õpetaja ja õpikodade läbiviijana on mitmes eri riigis innustanud ja mõjutanud tervet suupillimängijate põlvkonda. Ta on alates 1987. aastast töötanud suupillitootja Hohneri konsultandina ja tema teeneks oli legendaarse Marine Band sarja uuesti juhtiva brändina sisse seadmises ning edukate uute mudelite – sealhulgas Marine Band Deluxe, Crossover ja Thunderbird – arendusel.

Bakerit tuntakse nii Euroopas kui mujal sellise muusikuna, kes on instrumendile uue elu andnud selle juhtiva propageerijana. Teda iseloomustab peen rütmiliste rõhkudega fraseerimine, tema suupilli ainulaadne kõla toetub bluusitraditsioonile ja ühenduses elementidega kantrist, folgist, soulist ja jazzist luuakse põnev ja isikupärane fusioon, mis oma tundeküllase intensiivsusega tee otse kuulajate südamesse leiab.

Pärast pikka karjääri saatjana artistidele, kelle hulgas on Tony Sheridan, Chris Jones ja euroopa bluusilegend Abi Wallenstein, lindistas Steve 2017. aastal lõpuks oma esimese albumi laulja, helilooja ja bändijuhina. „Perfect Getaway“ sisaldab 14 originaalkompositsiooni ja selle tootis 2018 veebruaris Timezone Records (TZ1473).

Laulja, helilooja, kitarrist ja suupillimängija Julian Dawson on viimased 40 aastat laval esinenud ja loonud sõna otseses mõttes sadu palasid , mis on teda karjääri jooksul viinud koostööle paljude artistidega, kelle hulgas on Little Feat, Can, Plainsong, Lucinda Willians, Richard Thompson, saksa rokilegendid BAP, Gerry Rafferty, varem Byrdsis olnud kultustegelane Gene Parson ja paljud teised. Ta on oma nime all välja andnud rohkem kui 20 albumit ja olnud 1990ndatel edukas edetabelites hittsingliga „How Can I Sleep Without You?“, käinud nii üksi kui ka bändiga turneedel Suurbritannias, mandri-Euroopas ja USAs, kus ka suur osa tema loomingust lindistatud on.

Lisaks oma materjali lindistamisele ja produtseerimisele on Dawson hiljuti produtseerinud ka kaks sooloplaati BAPi solisti Wolfgang Niedeckeniga. „Niedecken in New Orleans“ salvestati 2017. aasta suvel koostöös New Orleansi parimate muusikutega ning jõudis ilmudes kohe saksa albumite edetabelisse. Juliani enese viimase albumi „Living Good“ (2015) produtseeris Nashville’is legend-helilooja Dan Penn ja hiljuti ilmus tema tagasivaatav kompilatsioon pealkirjaga „Life and Soul“, mis on kogumik tema 1982-1995 lugudest.

Tundeline ja hingestatud laulja, kellel on lisaks omaloomingule ka hiiglaslik repertuaar klassikalistest lauludest – Dawson tõeline meelelahutaja, kes on kuulus humoorikate esinemiste poolest, kus ta puistab oma lugude sekka anekdoote, mis võivad ilma banaalseks muutumata korraga olla nii naljakad kui ka liigutavad. Vaid oma kitarri ja häälega relvastatuna võidab ta ruttu iga publiku enda poolele.

Üheskoos esitavad Baker ja Dawson pingevaba šõu, mis liigub vabalt folgi, bluesi ja souli vahel ja milles kõlavad mõlema mehe originaalkompositsioonid ja lai valik kavereid rohkem kui viiest aastakümnest popmuusikast. Spontaanne ja mitmekesine meelelahutus kahelt vanameistrilt, kelle kaasatõmbavat koos musitseerimise naudingut on võimatu ignoreerida.

Lisainfo
www.stevebaker.de 
www.juliandawson.com 
www.nicobaker.com 

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).