Reedel, 8. aprillil 2022 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel.

Marek Talts – kitarrid
Robi Salumets – klaver, vokaal
Elise Pani – vokaal (külalisena)  

Marek Talts on kitarrist ja helilooja, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. Mareki jaoks on põnev osaleda projektides, milles ühendatakse erinevaid muusikastiile. Ta tegutseb koosseisudes Mingo Rajandi Kvintett, Liisi Koiksoni ansambel, Trio Maag & Isabel Bermejo, Kadri Voorand Kvartett ja Ro:Toro. Talts töötab ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias õppejõuna. Tema panus on jõudnud pea kümnele helisalvestisele, sooloalbumina tooks välja „Abstract Dance“ 2020. Muusikat on Marek õppinud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, kus töötab hetkel ka õppejõuna.  

Robi Salumets on pärnakast noor ürgandekas pianist, arranžeerija ja helilooja. Ta on lōpetanud Pärnu Muusikakooli klaveri erialal. Kümneda klassi gümnasistina kirjutas ta 3. aastat tagasi orkestriteose „Algus“, mida kandis ette Pärnu Linnaorkester. Samal aastal kirjutas ta muusika Pärnus toimunud valgusfestivali „ÖÖvalgel“ etendusele „Helde puu“ ning tellimusloona klaveripala neljale mängijale. Peale jazzi on Robi kirg improviseerida/eksperimenteerida filmimuusikaga. Ja pole suur saladus, et lisaks klaverihelidele võib ta kuulajaid üllatada ka oma eripärase hääletämbriga. Selle aasta alguses liitus Robi ansambliga „Supernova“.  

Külalisena kaasa tegev Elise Pani on Pärnus tegutsev noor laulja ja laulukirjutaja. Margrit Kitse laulualapsena on ta tänini tegev vokaalansamblis „Tähtihellad“.

Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee