22. oktoobril 2023 kell 17.00 Endla Teatrikinos.

13-aastased Oliver ja Sass meisterdavad tööpetuse tunnis ninakujulise prillihoidja, mis äratab ootamatult ühe salapärase suurinvestori huvi. Samal ajal näeb Oliveri hiljuti koondatud isa vaeva, et leida uus ametikoht. Poisid on iseseisvaks äriajamiseks aga liiga noored ning nii tekibki Oliveril plaan, kuidas kaks kärbest ühe hoobiga tabada – nad palkavad oma firmat juhtima Oliveri isa ning päästavad seeläbi ka vanemate karile sõitnud abielu!

Konks on aga selles, et Oliveri isa ei tea, et töötab oma poja ja tolle sõbra Sassi heaks. Algab hoogne topeltmäng, mis eskaleerub, kui poisid saavad teada, mis on salapärasel investoril tegelikult plaanis.

Režissöör Ingomar Vihmari uus kodumaine koguperekomöödia „Tähtsad ninad“ jutustab laste ja vanemate suhetest kaasaegse ja värske nurga alt, esitades küsimuse, mida on ühel perekonnal tarvis õnnelik olemiseks. Filmi käigus segunevad ja muutuvad rollid – näeme täiskasvanuna käituvaid lapsi ja lastena käituvaid vanemaid. Peaosatäitjatest poisid Oliver ja Sass tulevad välja geniaalse plaaniga asutada iduettevõte ja päästa selle abil oma pere nii majanduslikest raskustest kui ka omavahelistest pingetest.

Filmis löövad kaasa tuntud näitlejad Mattias Naan, Saara Pius, Mait Malmsten, Priit Loog, Lauri Nebel, Taavi Teplenkov, Kleer Maibaum, Janek Joost, Piret Simson jpt. Peaosatäitjatest lapsi mängivad Ruben Tolk ja Robert Aleksander Peets.

Filmi tootja on Nafta Films, kes on varasemalt produtseerinud koguperefilmi „Supilinna salaselts“ ning spioonipõneviku „O2“.

Filmi tootmist rahastasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Elisa, Creative Europe Media, Tartu Filmifond ja Estiko Grupp.

  Piletid 6/5 € müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas.

režissöör

Ingomar Vihmar

osades
Ruben Tolk,
Robert Aleksander Peets,
Mattias Naan,
Saara Pius,
Mait Malmsten,
Kleer Maibaum jpt.

Märul, seiklus, kogupere

Kestus: 100 min

Osta pilet

22.10

--:--
Suures saalis Tegijatega kohtumine kell 17.00  ja filmi algus kell 17.30
Piletimaailm

Välja müüdud