Reedel, 15. jaanuaril 2021 kell 19.00 Teatrikohviku esimesel korrusel.  

Tobias Tammearu  - saksofon
Robert Rebane - basskitarr 
Martin Petermann - löökpillid

Tobias Tammearu Trio sündis tänu 2019. aasta rahvusvahelisele muusikapäevale, kui Tobiasele tehti pakkumine olla osa muusikapäeva programmist. Oli vaja piisavalt mobiilset kooslust, mis jõuaks nelja tunniga kolmes kohas esineda. Tekkis võimalus täita üks tema unistusi ja paati hüppasid Robert Rebane bassil ja Martin Petermann trummidel. Uue loome loomisel ja kokku mängimisel tekkis palju uusi perspektiive ja küsimusi, mistõttu ei jäänud Trio pelgalt projektiks.

Tobias Tammearu Trio eesmärk on oma muusikaga kaotada stereotüüpsed rollid muusikalises koosluses, luues absoluutse võrdsuse, ühtse hingamise ja pannes end ebatavalistesse olukordadesse saksofonisti, bassisti või trummarina. Nende muusikas leidub õhku ja ilu, teisel hetkel aga mässu ja segadust. Kuid läbivaks jooneks võib pidada reeglit: „Ära eelda, lase muusikal end juhtida“.

Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau „Gather Around“, Johannes Laasi 5tetis, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA/BEL/SPA/EST), kellega pälvis 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat’i auhinna. Kasvades üles näitlejate perekonnas on Tobiase jaoks muusikas alati kesksel kohal pigem inimesed kui muusikaline materjal. Sestap sai retkele kaasa kutsutud Robert Rebane, kellega õppis koos Amsterdamis ja Martin Petermann, kes on kanda kinnitanud pigem teistes žanrites kui jazzis, kuid annab täiesti unikaalse varjundi koosmängule.
    
Piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas. Pileti hind on 5 eurot.

Korraldaja Endla Jazzklubi

ylle[at]ots.ee