Reedel, 21. augustil 2020 kell 21.30 Teatrikohviku esimesel korrusel. Publikut ootame alates kell 21.00.

Isabel Bermejo (Hispaania) - vokaal
Kaspar Uljas - bandoonium     
Marek Talts - kitarrid     
Mingo Rajandi - kontrabass 

Trio Maag ehk Kaspar Uljas, Marek Talts ja Mingo Rajandi on juba viis aastat püüdnud mõista, mis loom on Argentiina tango. Buenos Aireses erinevate kultuuride kokku sulamisel tekkinud tantsu- ja muusikastiil käitub täpselt nagu buenosaireslane kuulsa kirjaniku Borgese tsitaadis: ta on itaallane, kes räägib hispaania keelt, elab nagu pariislane aga ihkab olla inglane.

Sama lugu on tangoga, mine võta kinni mis ta on. Öeldakse veel, et tango on ooper kolmes minutis, ükski inimlik tunne ei jää puudutamata, kõik see on aga tunduvalt säästlikumas vormis kui Wagneril.

Kuna kilometraaž Eesti ja Argentiina vahel on märkimisväärne, läheb tee peal siiski midagi kaduma ning üht-teist tuleb ka juurde. Nii ei ole Trio Maagi eesmärk sugugi autentsel kujul Buenos Airest teleportida, vaid pigem esitada erinevat muusikat, mis kõik tangost ja Argentiina kultuurist impulsse saanud. Selleks võivad olla Ladina-Ameerika rahvalaulud, seaded klassikalise muusika maiuspaladest või omalooming.

Trio Maagi isikupärase ja eksootilise kõla moodustavad Argentiina tangos kesksel kohal trooniv bandoonium, mida mängib end nii Argentiinas kui Hollandis täiendanud karismaatiline Kaspar Uljas, mitmesuguste elektrooniliste helidega rikastatud elektrikitarril särab Marek Talts ning ansambli põhitoonide eest vastutab helilooja ja kontrabassist Mingo Rajandi. Vaheldusrikka, vahetu ning emotsionaalselt kaasakiskuva esitus-stiili aluseks on läbikomponeeritud materjali orgaaniline vaheldumine improvisatsioonidega.

Erilise pärlina lisandub sel kontserdil Trio Maagile rohkete annetega õnnistatud keevaline Hispaania lauljatar Isabel Bermejo, kes tunneb end koduselt nii jazz-, flamenko-, tango- kui muus Ladina-Ameerika muusikas.

Isabel Bermejo on mitmekülgne laulja ning võimekas muusik, kelle jõuline lavaline kohalolek ja siirad emotsioonid suudavad nakatada iga kuulajat.

Kaspar Uljas kohtus lauljatariga kolm aastat tagasi Rotterdami konservatooriumis koos õppides. See on Trio Maagi ja Isabel Bermejo esimene koostöö Eestis.

Aitäh, Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital!

Sissepääs on TASUTA!

Kohtade broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb eelnevalt tasuda (uuri täpsemalt kohvik@endla.ee).